68
Emoji 24 15 16 13 - 68 -
SKG Sonics 12 12 17 21 - 62 -

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για τους Emoji!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Emoji μπήκαν με φόρα και έδειξαν απο νωρίς πόσο πολύ ήθελαν την νίκη. Καταφέρνοντας να πάρουν διαφορά στο σκορ, κατάφεραν να περιορίσουν την αντίπαλη ομάδα και να έχουν το πάνω χέρι. Οι SKG άργησαν να βρούν ρυθμό και δίνοντας χώρο στους αντιπάλους τους, βρέθηκαν να χάνουν στο τέλος της πρώτη περιόδου με σκορ 24-12.

Στην δεύτερη περίοδο, οι Emoji συνέχισαν με το πόδι στο γκάζι, με τους Μουστάκη και Βάσκο να βοηθούν στην επίθεση της ομάδας τους και να κρατάνε την διαφορά του σκορ. Από την άλλη, οι SKG κατάφεραν να σκοράρουν, με τους Σμυρλή και Ζωϊδη να είναι σε καλή φόρμα, χωρίς όμως να καταφέρνουν να μειώσουν την διαφορά του σκορ, με το ημίχρονο να λήγει 39-24.

Τρίτη περίοδος, και οι Emoji δεν έχασαν καθόλου ρυθμό από το παιχνίδι τους, συνεχίζοντας να σκοράρουν στην επίθεση και κρατώντας την διαφορά του σκορ υπέρ τους Από την άλλη, οι SKG με την βοήθεια του Τσαντεκίδη στην επίθεση, κατάφεραν να βρούν λύσεις προς το καλάθι, χωρίς όμως αυτές να είναι αρκετές για να μειώσουν την διαφορά που είχε πάρει η αντίπαλη ομάδα, με τελικό σκορ δεκαλέπτου 55-41.

Στην τέταρτη περίοδο, οι Emoji φανερά κουρασμένοι, έκαναν τα αδύνατα δυνατά για να μην χάσουν το πολύ ωραίο παιχνίδι που είχαν κάνει μέχρι τότε και συνέχισαν να προσπαθούν για να φύγουν με την νίκη. Οι SKG παρόλο που φάνηκε να είναι σε καλύτερη φόρμα σε αυτή την τελευταία περίοδο, δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή, με το τέλος να έρχεται με σκορ 68-62.