18/10/2021
Koutchers 14 10 11 8 - 43 -
Dilaveri 10 15 17 16 - 58 -

Πολύ καλό το Dilaveri, ξεκίνησε με το δεξί!

Νικηφόρα πρεμιέρα για το Dilaveri στον 4ο όμιλο της Master αφού επικράτησε των μαχητικών Koutchers με 43-58. Το ματς έγινε στο ΣΕΦ με το Dilaveri να είναι οι φιλοξενούμενοι, με τους Πειραιώτες όμως να βρίσκουν αντίσταση για ένα ημίχρονο από τους λίγους Koutchers, που κουράστηκαν στο τέλος και έμειναν από δυνάμεις.

Καλό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες με το Dilaveri να δείχνει πιο έτοιμο και να παίρνει το προβάδισμα με 4-8 (6′). Οι Koutchers πάτησαν γκάζι και με σερί 10-2 βρέθηκαν σε θέση οδηγού με την λήξη του δεκαλέπτου με το σκορ να γίνεται 14-10. Ο Γιαννάκης είχε έξι πόντους με δύο τρίποντα για τους Koutchers, οι Γόντικας και Παληγιάννης είχαν από τέσσερις για το Dilaveri.

Ντέρμπι και το δεύτερο δεκάλεπτο με το Dilaveri να ανακτά εκ νέου το προβάδισμα με επιμέρους σκορ 4-10 στο πρώτο πεντάλεπτο γράφοντας το 18-20 (15′). Οι Koutchers πάλεψαν και προηγήθηκαν πάλι με 23-22 (18′) όμως το πρώτο ημίχρονο βρήκε το Dilaveri μπροστά με 24-25. Ο Παπαγεωργίου είχε έξι πόντους για τους Koutchers, ο Γόντικας είχε πέντε για το Dilaveri.