10/03/2024
Miami Eat 15 16 14 9 - 54 -
Baboulas BC 17 23 28 21 - 87 -

Πρεμιέρα με νίκη ο Baboulas BC!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια μίξη συναρπαστικών στιγμών και εντάσεων. Οι παίκτες του Baboula BC επέδειξαν τη δυναμική τους επίθεση με τους Δημητριάδη Μάκη, Ξωμάλη και Κυρσανίδη, να οδηγούν την ομάδα με εντυπωσιακές επιθέσεις και ακρίβεια στα σουτ. Παράλληλα, οι Miami Eat αντέδρασαν με ενθουσιασμό και αποφασιστικότητα, ιδιαίτερα με τους Χαλέπλη και Κοΐου να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό για να διατηρήσουν το παιχνίδι σε ισορροπία.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Baboulas BC φαίνεται να επιβάλλουν τον ρυθμό τους στο παιχνίδι. Με μια σειρά συντονισμένων επιθέσεων και αμυντικών κινήσεων, κατάφεραν να αποκτήσουν μια σημαντική διαφορά στο σκορ. Οι Miami Eat προσπάθησαν να ανταπεξέλθουν αλλά αντιμετώπισαν δυσκολίες στην επίθεση αλλά και στην άμυνά τους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Baboulas BC συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Με την επίθεσή τους να λειτουργεί αποτελεσματικά και τις άμυνά τους να είναι αδιάπραγματες, επέτρεψαν στους Miami Eat λίγες ευκαιρίες για αντίδραση. Οι Χαλέπλης και Σπυρίδης προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην επιστροφή, αλλά η αποστολή αυτή φάνηκε δύσκολη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Baboulas BC να διατηρούν ένα σαφές προβάδισμα, με σκορ 45-68.

Διαδικαστικού χαρακτήρα το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο καθώς οι παίκτες των Baboulas BC κυριαρχούσαν απόλυτα. Παρά τις προσπάθειες αντίστασης των Miami Eat, η ομάδα των Baboulas BC συνέχισε να επιδεικνύει υψηλό επίπεδο παιχνιδιού και επικράτησε με συνολικό σκορ 54-87.

MVP αναδείχθηκε ο Μάκης Δημητριάδης ο οποίος πέτυχε 20 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Miami Eat είναι ο Δημήτριος Σπυρίδης ο οποίος πέτυχε 7 πόντους και μάζεψε 9 ριμπάουντ.

Miami Eat: Γιαγρίδης 4, Κοΐου 10, Σπυρίδης 7(1), Σταματάκης 6, Χαλέπλης 18(2), Χατζηβακαλέλης 9(1)

Baboulas BC: Ανδρεάδης 3(1),ΔημητριάδηςΑν. 9(1), ΔημητριάδηςΜ. 20(4), Καραπέτσας 7, Κυρσανίδης 17(3), Μπερμπέρης 9, Ξωμάλης 13, Οργαντζής 2, Στεργίου 7