08/11/2021
Beerokoillers 22 24 4 17 - 67 -
Bulldogs 9 7 8 7 - 31 -

Προελαύνει η στρατιά του Κωνσταντίνου Μανδηλαρά!

Στο κλειστό των Μελισσίων για το πρωτάθλημα της Development 2, οι Beerokoillers  διατήρησαν το αήττητο , καθώς επικράτησαν των Bulldogs με το επιβλητικό 67-31 παίζοντας καθ’ όλη τη διάρκεια εξαιρετικό μπάσκετ .

Οι παίκτες του Κωνσταντίνου Μανδηλαρά πίεσαν σε όλα τα μήκη και πλάτη του παρκέ, κυριάρχησαν στους αιθέρες , έβγαλαν αιφνιδιασμούς και επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί για την κατάληψη μιας θέσης που οδηγεί στην κατηγορία της Development 1.

To πρώτο δεκάλεπτο αποτέλεσε προάγγελο για το τι θα παρακολουθούσαμε στην συνέχεια της αναμέτρησης, καθώς οι γηπεδούχοι το έκλεισαν προηγούμενοι με δεκατρείς πόντους διαφορά, 22-9.

H δεύτερη περίοδος ουσιαστικά ήταν αυτή που έκρινε το αποτέλεσμα του αγώνα. Οι Beerokoillers προηγήθηκαν  , 28-11 και 33-14, ενώ με ένα επιμέρους 13-2 η διαφορά των δύο ομάδων στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου άγγιξε την ανώτατη τιμή της , αυτής των τριάντα πόντων με 46-16 , βάζοντας τέλος στα όποια όνειρα των φιλοξενούμενων για κάτι καλό .

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν το μόνο διάστημα στο οποίο οι φιλοξενούμενοι ξεδίπλωσαν στο παρκέ ένα μικρό μέρος των πραγματικών τους δυνατοτήτων , καθώς το κέρδισαν με 4-8  κλείνοντας τη περίοδο με τον φωτεινό πίνακα να δείχνει το 50-24 .

Η τελευταία περίοδος αποτέλεσε τυπική διαδικασία  με τον ήχο από τη κόρνα λήξης της γραμματείας   να βρίσκει τον Μανδηλαρά και τη παρέα του να πανηγυρίζουν τη τέταρτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια  με το μεγαλοπρεπέστατο 67-31 , δείχνοντας με τον πλέον εμφατικό τρόπο τι ακριβώς μπορούμε να περιμένουμε από τους ίδιους τη φετινή χρονιά .

Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημήτρης Μανδηλαράς με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κόψιμο, ενώ από τους ηττημένους ο Αντώνης Λαζανάκης είχε 9 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Οι γηπεδούχοι είχαν συνολικά 24/48 δίποντα , 6/23 τρίποντα ,1/3 βολές , 55 ριμπάουντ , 18 ασίστ , 3 κλεψίματα , 3 κοψίματα και 8 λάθη . Οι Bulldogs είχαν 13/41 δίποντα , 0/19 τρίποντα , 5/12 βολές  , 55 ριμπάουντ , 18 ασίστ , 3 κλεψίματα  και 2 λάθη .

Beerokoillers(Κωνσταντίνος Μανδηλαράς) : Κοσμαδάκης 12 , Δημήτρης Μανδηλαράς 15 , Ψεματίκας 6 , Λιακόπουλος 6 , Κωνσταντίνος Μανδηλαράς 3 , Κατσίκης 11 , Νεοφύτου 14 .

Bulldogs (Ανδρέας Δημητρακόπουλος): Απέργης 10, Βασιλάκος 11, Λαζανάκης 9, Μίλτος Δημητρακόπουλος , Ανδρέας Δημητρακόπουλος  , Γαλάνης , Γκόρτσας 1 .

Τι μας άρεσε : Η εξαιρετική εμφάνιση των γηπεδούχων καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης !