04/06/2024
Manchester United BC 27 16 25 29 - 97 -
Δυστυχισμένοι Μαζί 17 17 20 24 - 78 -

Πρώτη αλλά εμφατική νίκη για την Manchester United BC!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες της Manchester United BC. Οι Παραλίκης, Ψευτογκάς και Ζησόπουλος είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με την Manchester United BC να έχει το προβάδισμα με 27-17.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση στο γήπεδο αυξανόταν. Οι δύο ομάδες εμφάνισαν μια εξαιρετική επίδοση, με τους παίκτες των Manchester United BC και των Δυστυχισμένοι Μαζί να ανταλλάσσουν καλάθια. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ισορροπία στο σκορ καθώς το σκορ περιόδου ήταν 16-17 υπέρ των Δυστυχισμένοι Μαζί.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η Manchester United BC συνέχισε να κυριαρχεί στο παιχνίδι. Με την επίθεσή τους να λειτουργεί αποτελεσματικά και με πλουραλισμό κατάφεραν να αυξήσουν κι άλλο την υπέρ τους διαφορά. Οι Γαλανός και Κουλακιώτης προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην επιστροφή, αλλά η αποστολή αυτή φάνηκε δύσκολη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με την Manchester United BC να διατηρεί ένα σαφές προβάδισμα, με σκορ 68-54.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Δυστυχισμένοι Μαζί προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά η Manchester United BC ήταν ανίκητη. Με τη σταθερή επίθεση, κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα. Παρά τις όποιες προσπάθειες των παικτών τους, οι Δυστυχισμένοι Μαζί δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με την Manchester United BC να κερδίζει τον αγώνα με 97-78.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Σωτήριος Παραλίκης ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 32 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Δυστυχισμένοι Μαζί είναι ο Αλέξανδρος Γαλανός ο οποίος πέτυχε Double Double με 33 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Manchester United BC: Ζησόπουλος 9(2), ΚαρακώσταςΑ. 2, ΚαρακώσταςΚ. 16(3), Λαμπρέλλης 9(1), Παραλίκης 32(2), Στίκος, Χριστοφίδης 4(1), Ψευτογκάς 25(5)

Δυστυχισμένοι Μαζί: Γαλανός 33, Γρηγορόπουλος 4, Δημητρακόπουλος 6, Κουλακιώτης 22(3), Μπίλλιας, Πούλιος 9(1), Φεσατίδης 4