18/06/2024
Golden Steak Evosmos 17 11 17 18 - 63 -
Milgyraki Bucks 16 11 11 13 - 51 -

Πρώτη νίκη για τους Golden Steak Evosmos!

Ο αγώνας ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση που ξεκίνησε με έντονη ένταση και ανταγωνισμό από τα πρώτα λεπτά. Κατά το πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ανταλλάσσουν καλάθια και η πίεση είναι υψηλή από τις δύο πλευρές. Οι καλύτεροι παίκτες των Golden Steak Evosmos, Γιαννούσης και Στεάι, επιδεικνύουν τις δεξιότητές τους και συμβάλλουν στο να διατηρήσει η ομάδα τους την ελάχιστη δυνατή διαφορά.

Η μάχη εντείνεται καθώς προχωράει το παιχνίδι. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να ανταλλάσσουν καλάθια και να δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους στο γήπεδο. Οι δύο ομάδες παρέμειναν ισόπαλες στο σκορ περίοδου, γεγονός που μας δίνει εικόνα για την σκληρή μεταξύ τους μάχη. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 28-27.

Το τρίτο δεκάλεπτο βρήκε τους Golden Steak Evosmos να επιβάλλονται ακόμα περισσότερο στο παιχνίδι, με το σκορ να ανεβαίνει στο 45-38. Η επιθετική τους γραμμή ήταν ασταμάτητη, με τον Στεάι να συνεχίζει να σκοράρει εντυπωσιακά και τον Γιαννούση να οργανώνει εξαιρετικά τις επιθέσεις. Η άμυνα των Milgyraki Bucks φαινόταν ανίκανη να αντιδράσει στην πίεση των Golden Steak Evosmos. Οι Αργυράς και Χατζηνικολάου συνέχισαν να παλεύουν, αλλά η απόδοση της ομάδας τους δεν ήταν αρκετή για να ανατρέψει την κατάσταση.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Golden Steak Evosmos διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα και κατάφεραν να κλείσουν το παιχνίδι με τελικό σκορ 63-51. Παρά τις προσπάθειες των Milgyraki Bucks να μειώσουν τη διαφορά, οι Golden Steak Evosmos κατάφεραν να διατηρήσουν την απόσταση ασφαλείας. Οι Στεάι και Γιαννούσης ολοκλήρωσαν τον αγώνα ως οι κορυφαίοι παίκτες των Golden Steak Evosmos, ενώ οι Αργυράς και Χατζηνικολάου, αν και ξεχώρισαν για τους Milgyraki Bucks, δεν κατάφεραν να οδηγήσουν την ομάδα τους στη νίκη.

MVP του παιχνιδιού ο Ρικάρντο Στεάι ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 19 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Milgyraki Bucks είναι ο Ιωάννης Αργυράς ο οποίος πέτυχε 21 πόντους και μάζεψε 3 ριμπάουντ.

Golden Steak Evosmos: Γιαννούσης 11, Γιολβάνης 9(2), Γκόζης 4, Καφρίτσας 19(1), Μπαξεβαντζής 1, Μπρακόπουλος, Παναγιωτούνης, Στεάι 19

Milgyraki Bucks: Αλμπάνης 8, Αργυράς 21(6), Δεμίρης 2, Σταμολάμπρος 4, Τράσκας 2, Τσαχουρίδης 7(2), Χατζηνικολάου 7(1)