19/04/2022
Galacticos 8 9 5 8 - 30 -
Cleveland Havaliers 12 9 18 15 - 54 -

Πρώτη νίκη για το 2022 οι Cleveland Havaliers!

Το απόγευμα της Κυριακής 19 Απριλίου στο Μενίδι, οι Cleveland Havaliers επέστρεψαν στις νίκες μετά από σχεδόν τέσσερις μήνες, επικρατώντας άνετα με 30 – 54 απέναντι στους Galacticos.

Σε χαμηλό τέμπο κυλούσε η πρώτη περίοδος, με τους Χαβαλίερς να ξεφεύγουν στο τέλος με 8 – 12. Ο Συψής ήταν μπροστάρης με 5 πόντους, με τον Τσιρίμπα να βάζει 4 και τον Λαμπίρη ένα τρίποντο, ενώ για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Ντόκος με τρίποντο και από ένα καλάθι έβαλαν, Ψωμάς και Κ. Μαρκούλης.

Ισορροπημένο και ισόπαλο ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο του παιχνιδιού, με τους φιλοξενούμενους να κρατούν το + 4. Κ. Μαρκούλης με 4 και Ψωμάς με 3 πόντους αντίστοιχα προσπαθούσαν να μειώσουν το σκορ, ενώ στην απέναντι πλευρά ο Τσιρίμπας με 4, ο Λαμπίρης με 3 και ο Συψής με ένα καλάθι, είχαν μπροστά τους Χαβαλίερς 17 – 21.

Στην τρίτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους και με μπροστάρη τον Λαμπίρη 9 πόντους και τον Συψή να ακολουθεί με 5, έστειλαν την διαφορά στους 17. Στο διπλανό στρατόπεδο οι Galacticos αντιμετώπιζαν επιθετική λειψανδρία, καθώς μόνο οι Ψωμάς με 3 και Ρούσσος με ένα καλάθι, μείωναν 22 – 39.