26/10/2020
Drunk Kings 4 9 12 10 - 35 -
Komic Mastoras BC 10 9 17 15 - 51 -

Πρώτη νίκη για τον Komic!

Την Κυριακή το απόγευμα 25 Οκτωβρίου στο Μενίδι, ο Komic Mastoras πέτυχε την πρώτη του νίκη στον πρώτο όμιλο της D2, επικρατώντας σχετικά εύκολα με 35 – 51 το νεοσύστατων Drunk Kings.

Οι Βασιλιάδες πήραν νωρίς προβάδισμα στο σκορ με Μαρούδα και Αλεβίζο να βάζουν από ένα καλάθι, όμως στη συνέχεια ο Komic με Νικόλα(4), Γρηγοράκη και Ευγένη να σκοράρουν προηγήθηκαν με 4 – 10.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με καλάθι του Παπαντώνη για τους φιλοξενούμενους, αλλά η αντίδραση των Kings με Α. Θεοχάρη(5), Παπαβασιλείου και Μαρούδα τους έβαλαν μπροστά 13 – 12. Ένα ξέσπασμα στο τέλος του ημιχρόνου του Komic Mastora με τρίποντο του Σπυράτου και καλάθια από Νικόλα, Ευγένη διαμόρφωσαν το 13 – 19.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά και με Μαρούδα, Α.Θεοχάρη και Κ. Θεοχάρη ισοφάρισαν 19 – 19. Ο Σπυράτος με δύο τρίποντες βόμβες έδωσε προβάδισμα 6 πόντων στους φιλοξενούμενους, ενώ Νικολουδάκης και Α. Θεοχάρης μείωσαν ξανά στο καλάθι (23 – 25.).Στην συνέχεια η ομάδα του Στάμου ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της και με Νικόλα, Γρηγοράκη, Γιωτόπουλο και Ευγένη έστειλαν την διαφορά σε διψήφιο αριθμό (25– 36.).