02/11/2021
Destroyed Pistons 9 15 10 12 - 49 -
N.A. 99ers 13 15 10 16 - 54 -

Πρώτη νίκη για τους N.A. 99ers !

Στο κλειστό των Μελισσίων για τη τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος  της Development 2 , οι Ν.Α 99ers πέτυχαν τη πρώτη νίκη στη διοργάνωση  , καθώς επιβλήθηκαν των  Destroyed Pistons με 46-54.

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική ημέρα τον Δημήτρη Δημάδη , καθώς βοήθησε και στις δύο πλευρές του παρκέ , έβγαλε σπουδαίες άμυνες, κυριάρχησε στους αιθέρες  και έβαλε μεγάλα καλάθια σε καίριά χρονικά σημεία  τελειώνοντας τον αγώνα με 20 πόντους και 8 ριμπάουντ στο ενεργητικό του .

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παρκέ , καθώς προηγήθηκαν , 3-7 και 6-11 , ενώ έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με τέσσερις πόντους διαφορά  , 9-13  .

Στο δεύτερο κομμάτι του παιχνιδιού θύμιζε εν πολλοίς αγώνα πυγμαχίας με το ένα χτύπημα να διαδέχεται το άλλο  , αφού οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά για πρώτη φορά στο παιχνίδι ,18-16 , οι φιλοξενούμενοι έφεραν την αναμέτρηση στα ίσα , 18-18 , με τον Σπανόπουλο και τη παρέα του να πετυχαίνουν ένα επιμέρους 6-4 και να παίρνουν τα ηνία του αγώνα με 24-22 , και τους 99ers να απαντούν και να επανακτούν το προβάδισμα με 24-28 ,όπου ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου .

Στη τρίτη περίοδο βρεθήκαμε στο ίδιο έργο θεατές , καθώς οι γηπεδούχοι πέρασα εκ νέου μπροστά , 30-28 , με τους φιλοξενούμενους να πραγματοποιούν ένα 4-8 και να κλείνουν το δεκάλεπτο έχοντας προβάδισμα τεσσάρων πόντων , 34-38  .

Στη τελευταία στροφή της αναμέτρησης οι μαχητικότατοι Destroyed Pistons μείωσαν στους δύο , 38-40 , οι <<μικροί>> αντέδρασαν και με ένα επιμέρους 8-14 κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Development 2 με 46-54 .

Μvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Δημήτρης Δημάδης  με 20 πόντους , 8 ριμπάουντ και 1 ασίστ  , ενώ για τους ηττημένους ο φοβερός και τρομερός Μανόλης Σπανόπουλος  είχε 27 πόντους , 8 ριμπάουντ , 2 ασίστ ,και 4 κλεψίματα  .

Οι Ν.Α. 99ers είχαν συνολικά  23/53 δίποντα  2/19 τρίποντα , 2/6 βολές , 59 ριμπάουντ , 9 ασίστ , 4 κλεψίματα , 1 κόψιμο και 16 λάθη . Oι Destroyed Pistons είχαν 14/45 δίποντα , 4/25 τρίποντα , 9/13 βολές , 36 ριμπάουντ , 6 ασίστ , 12 κλεψίματα  και 12 λάθη .

Destroyed Pistons (Σπανόπουλος): Καρέτσης 3 , Μάλφας 4 , Καρατσίκος 13  , Σπανόπουλος 27  , Βερβαινιώτης 2   .

N.A. 99ers (Βασιλάκης) : Καζάκος 8 , Γιαννόπουλος 12 , Κουρεμένος 2  , Καθάριος 6 , Βασιλάκης 2 , Δεδεψίδης  , Λουκαίδης 4 , Δημάδης 20 .

Τι μας άρεσε : Το σασπένς που είχε η αναμέτρηση καθ’ όλη τη διάρκεια της , Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες !