27/06/2022
Αναλώσιμοι 13 11 9 23 - 56 -
San Andreas 19 22 18 20 - 79 -

Πρώτος με άνεση ο Άγιος Ανδρέας !

Για την τελευταία αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Summer Development League, οι Αναλώσιμοι (2-4) υποδέχτηκαν το  βράδυ της Κυριακής στο κλειστό των Άνω Λιοσίων το San Andreas (5-1) με τους τελευταίους να παίζουν εξαιρετικό μπάσκετ μετά τα πρώτα δέκα λεπτά και πατώντας το γκάζι έφτασαν με άνεση στ νίκη που τους εξασφάλισε την πρωτιά του ομίλου και τους φέρνει με στα πλέι οφ με αντίπαλο τη Reload.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα και με όπλο την ευστοχία τους από τα 6.75 (Γιοβάνης 10π, Ντάγκας και Φρέρης από 3) πήραν διαφορά 8 πόντων. Οι αντίπαλοι τους κάλεσαν time out και κατάφεραν να μειώσουν με τους Γκουντόπουλο (7), Φωτίου και Ταλιούρα (από 3) για το 13-19 στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Στη συνέχεια το συγκρότημα του Βενέτη έτρεξε ένα επιμέρους 5-16 με άξονα την τριπλέτα Χαλκιόπουλου (7), Ντάγκα (6) & Γιοβάνη (4) με συνέπεια να πάρει διψήφια διαφορά που συντήρησε παρά την αντίδραση των Ταλιούρα, Χρονόπουλου και Φωτίου (σπό 3π έκαστος), φτάνοντας στο ημίχρονο με το σκορ στο 24-41.