07/11/2022
Lyonmen 18 12 11 13 - 54 -
The Jokers 11 14 19 21 - 65 -

Πρώτη νίκη για τους Jokers!

Οι Lyonmen υποδέχθηκαν τους Jokers , για την τρίτη αγωνιστική , της Master League . Οι Lyonmen μπήκαν δυναμικά στον αγώνα  και αν κάποιος έβλεπε μόνο το πρώτο ημίχρονο , θα έλεγε ότι η γηπεδούχοι θα έπαιρναν μια εύκολη νίκη , όμως , οι Jokers μπήκαν με άλλο πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο , κάνοντας την ανατροπή και παίρνοντάς την πρώτη νίκη τους για φέτος , με σκορ 54-65.

Οι Lyonmen με τον Ασημακόπουλο να έχει 8 πόντους , είχαν την υπεροχή στο ξεκίνημα του αγώνα .  Οι Jokers με τον Κηρύκο να έχει 5 πόντους , προσπαθούσαν να  ακολουθήσουν τον ρυθμό τον αντιπάλων τους , με την περίοδο να κλείνει 18-11.

Η δεύτερη περίοδο ήταν μια συνέχεια της πρώτης , οι Lyonmen με τον Ασημακόπουλο να έχει 6 πόντους  ,έφτασαν  την διαφορά μέχρι και στο +10 . Οι Jokers με τον Πανόπουλο να έχει 8 πόντους , μείωσαν την διαφορά  πηγαίνοντας στο ημίχρονο με σκορ 30-25.

Στην τρίτη περίοδο νομίζαμε ότι στο γήπεδο μπήκε άλλη ομάδα , οι Jokers με τον Πανόπουλο να έχει 8 πόντους , έκαναν την ανατροπή στον αγώνα ,  κλείνοντας το δεκάλεπτο 41-44. Καλύτερος για τους Lyonmen ο Ασημακόπουλος με 4 πόντους .

Στην τελευταία περίοδο οι Jokers με τους Κηρύκο και Φιλλιπάκο να έχουν από 6 πόντους , έκανα ένα εξαιρετικό δεκάλεπτο  και έφυγαν νικητές με σκορ 54-65 , παίρνοντας την πρώτη τους νίκη , στην Master League .

Betsson mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Σπυρίδων Κωστελέτος  με 12 πόντους, 10 ριμπάουντ , 3 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους ο Αναστάσιος Ασημακόπουλος  είχε 17 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 ασιστ .

Οι Lyonmen είχαν 20/51 δίποντα, 4/27 τρίποντα, 2/6 βολές, 40 ριμπάουντ, 16 ασίστ και  13 κλεψίματα. Οι Jokers είχαν 17/40 δίποντα, 7/25 τρίποντα, 10/16 βολές, 42 ριμπάουντ, 11 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Lyonmen (Δημητρίου Κωνσταντίνος): Ασημακόπουλος 17(1) , Θεοδώρου 5 (1), Δουκέρης 2 , Σαρλής 4(1) ,  Φραντζέσκος 4, Δημητρίου Κ. 6 , Τζουβανάς 1, Καλαποθαράκος 9 (1) , Αποίκος 6.

Jokers(Φιλιππάκος) : Μενουδάκος , Κηρύκος 12 ,  Φιλιππάκος 6 (2), Πανόπουλος 23 (4) , Καραγιαννίδης 11 , Κοντοές 1 , Τζιτζογλάκης , Κωστελέτος 12 (1).

Τι μας άρεσε : Το παιχνίδι των Jokers στο δεύτερο ημίχρονο!