14/03/2022
Brazzerzz Beachterzz 16 11 28 16 - 71 -
Transporters 12 24 17 10 - 63 -

Ψήλωσανμε Χαμηλό οι Brazzerzz Beachterzz!

Το πρώτο δεκάλεπτο κυλούσε με γρήγορο ρυθμό, με τους Beachterzz να έχουν μικρό προβάδισμα με 16– 12. O Χαΐτος με 6 πόντους ήταν μπροστάρης στην επίθεση των γηπεδούχων με τους Δημητριάδη και Βγενόπουλο να βάζουν από ένα τρίποντο, ενώ για τους φιλοξενούμενους, Πιπέρος με 5 και Κοσμίδης με 4 πόντους αντίστοιχα, μείωναν στους τέσσερις.

Καταπληκτικό ξεκίνημα στην δεύτερη περίοδο, έκαναν οι Transportes και με τους Χ.Γκέο με δύο τρίποντα και Πιπέρο με 4 πόντους ,να τραβούν το κουπί στην επίθεση, ξέφυγαν 16 – 24. Οι Brazzerzz αντέδρασαν και ισοφάρισαν με τρία συνεχόμενα τρίποντα από Βγενόπουλο και Ζώτο(2) αλλά στη συνέχεια επιδόθηκαν σε συνεχόμενα λάθη. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα, οι φιλοξενούμενοι να πάρουν και πάλι τα ηνία του αγώνα και με Κοσμίδη και Πιπέρο να βάζουν από 4 πόντους, να πάνε στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 27 – 36.