20/05/2024
Komodo Dragons 9 15 17 9 - 50 -
Beerokoillers 28 9 23 21 - 79 -

Επέστρεψαν στις εργοστασιακές ρυθμίσεις οι Beerokoillers!

Δευτέρα απόγευμα στο κλειστό του Seven για το πρωτάθλημα του Summer Master League, οι Beerokoillers επιβεβαίωσαν τίτλο του φαβορί και επικράτησαν δίκαια των Komodo Dragons με σκορ 50-79!

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στο παρκέ του Seven με το πόδι κολλημένο στο γκάζι, καθώς έπαιξαν απολαυστικό μπάσκετ και στις δύο πλευρές του γηπέδου, πίεσαν αφόρητα τον αντίπαλο, τον υποχρέωσαν σε λάθη, έκλεψαν μπάλες, έτρεξαν στο ανοιχτό γήπεδο, συνδέθηκαν με επιτυχία έξω από την γραμμή των 6.75 και με τον Αλεξόπουλο να ηγείται των προσπαθειών τους, έκλεισαν την περίοδο με το εμφατικό 9-28! Από την άλλη πλευρά, οι Komodo πλήρωσαν τις πολλές απουσίες, φάνηκαν ανήμποροι να αντιδράσουν και είχαν ως πρώτο σκόρερ τον Γαιτανάκη με 5 πόντους στο ενεργητικό του!

Στο δεύτερο κομμάτι οι γηπεδούχοι ξύπνησαν από το αγωνιστικό λήθαργο, κράτησαν τους Beerokoillers στους 9 πόντους και με τον Ελ Νταουντ να επιβεβαιώνει για ακόμη μια φορά το πόσο καλός παίκτης, μείωσαν την διαφορά στο πέρας του ημιχρόνου στους δεκατρείς πόντους με σκορ 24-37!

Η προτελευταία στροφή ήταν ένα άκρως θεαματικό διάστημα, καθώς τελείωσε με το χορταστικότατο επιμέρους 17-22! Ο Ροντογιάννης φόρτωσε το αντίπαλο καλάθι με 10 πόντους, ενώ 6 είχε ο Γαιτανάκης! Το σκορ της περιόδου ήταν το 41-60!

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν εκ νέου την ένταση στο αμυντικό κομμάτι του παιχνιδιού, κλείνοντας κάθε διάδρομο προς το καλάθι τους και κατάφεραν να επανέλθουν στις επιτυχίες νικώντας τους Komodo με το 50-79!

Betsson MVP ο Σάββας Αλεξόπουλος  με 17 πόντους, 14 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 5 κλεψίματα, ενώ στην αντίπερα όχθη ο Αναστάσιος Ρόκιζας είχε 7 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα!

Komodo Dragons(Λαζαρίκος): Γαιτανάκης 16, Ελ Νταουντ 16, Κασσελάκης 6, Λαζαρίκος 5, Ρέππας, Ρόκιζας 7.

Beerokoillers(Μανδηλαράς): Αλεξόπουλος 17, Ανέστης 3, Βιντζηλαίος 11, Κατσίκης 6, Λιακόπουλος 5, Μανδηλαράς 14, Ροντογιάννης 13, Φάτσια 10, Ψεματίκας.

Τι μας άρεσε : Το total παιχνίδι των Beerokoillers!