29/09/2024
Buzzer Beer 15 15 13 16 - 59 -
Crushers 5 13 11 15 - 44 -

Σε καλό φεγγάρι η Buzzer Beer!

Εκρηκτικό ξεκίνημα στο παιχνίδι έκανε η φορμαρισμένη Buzzer Beer και με τον Ντάκουλα με 4 πόντους να κάνει την αρχή και τον Αθανασιάδη να έρχεται σαν σίφουνας με τρία τρίποντα, προηγήθηκε με 15 – 0!Μετά από πέντε άγονα λεπτά, οι Crushers σκόραραν με Μπαλντατσίδη, Κατσαρό και Αραπαντώνη και μείωσαν 15 – 5.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πιο ισορροπημένο, με την εικόνα της αναμέτρησης να μην αλλάζει και τους τυπικά γηπεδούχους να κρατούν διαφορά ασφαλείας. Αθανασιάδης με 6 και Ντάκουλας με 5 πόντους αντίστοιχα οδηγούσαν την επίθεση για την Buzzer Beer, ενώ για τους Crushers που ανέβασαν την απόδοσή τους,ξεχώρισε ο Κώνστας με ένα απίθανο τρίποντο και 6 πόντους συνολικά, με τον Δρόσο να σκοράρει μία φορά από τα 6.75,για το 30 – 18 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού, ο καυτός Δρόσος με 10 συνεχόμενους πόντους πήγε να βάλει τους Crushers στην εξίσωση του παιχνιδιού, όμως οι γηπεδούχοι χωρίς να αγχωθούν ιδιαίτερα και με τους Ντάκουλα(5) - Κολέγκα(4) να δίνουν τις περισσότερες λύσεις, κράτησαν την υπερ τους διψήφια διαφορά(43-29).

Χέρι χέρι πήγαιναν οι ομάδες στην τελευταία στροφή της αναμέτρησης με τον Αθανασιάδη με 10 πόντους να δίνει σιγουριά στους γηπεδούχους και τους Crushers με Κώνστα και Μπαλντατσίδη να ξεχωρίζουν με 4 πόντους έκαστος, να μειώνουν στο τελικό 59 – 44.

Novibet MVP αναδείχτηκε ο Κωνσταντίνος Αθανασιάδης με 25 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χρήστος Δρόσος με 13 πόντους, 9 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Buzzer Beer(Αποστόλου): Αθανασιάδης 25(13ρ.), Αποστόλου 5, Αρχοντάκης, Κολέγκας 10(11ρ.), Ντάκουλας 15, Παπαδόπουλος, Σκαλτσώνης, Χάντικας 4(10ρ.).

Crushers(Κώνστας): Αραπαντώνης 1, Δούβρης 5(8ρ.), Δρόσος 13(9ρ.), Ζουγανέλης 2, Καράμπελας, Κατσαρός 5, Κουτσοδημητρόπουλος, Κώνστας 10, Μπαλντατσίδης 8.

Τι μας άρεσε: Το φοβερό τρίποντο του Κώνστα στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου!