Above The Rim 16 21 14 17 - 68 -
Rising Suns 13 20 5 16 - 54 -

Σημαντική νίκη για τους Above The Rim!

Οι Above The Rim ξεκίνησαν πολύ δυναμικά το παιχνίδι βάζοντας το ένα καλάθι πίσω από το άλλο παίρνοντας κιόλας μια μικρή διαφορά 3 πόντων με το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Από την άλλη οι Rising Suns προσπάθησαν να παίξουν με τον δικό τους ρυθμό κάτι που εν μέρη το κατάφεραν και έμειναν πίσω μόνο για 3.

Ο ρυθμός στο δεύτερο δεκάλεπτο ανέβηκε πολύ με αποτέλεσμα να ανέβει και το σκορ , οι Above The Rim με Ιωαννίδη και Χατζηεμμανουήλ μπόρεσαν να μείνουν πάνω στο σκορ , ενώ Γαμβράκης και Stojanovic έβαλαν τα δυνατά τους και εξασφάλισαν ακόμα ένα καλό δεκάλεπτο για την ομάδα τους.

Οι Rising Suns δεν ήταν το ίδιο καλοί στο τρίτο δεκάλεπτο και χάρης στα αρκετά λάθη και τα άστοχα σουτ δεν μπόρεσαν να μείνουν κοντά στο σκορ και έδωσαν το δικαίωμα στους Above The Rim να ανεβάσουν την διαφορά και να πάρουν προβάδισμα με τα καλάθια και τις προσπάθειες του Κατάκη.

Οι φιλοξενούμενοι έδωσαν την τελική τους μάχη και προσπάθησαν να πάρουν το κάτι παραπάνω από το παιχνίδι αλλά οι Above The Rim ήταν πιο έτοιμοι και έτσι κατάφεραν να πάρουν την νίκη με τελικό σκορ 68-54.

MVP του αγώνα είναι ο Όθων Κατάκης ο οποίος έκανε ένα double double με 15 πόντους και 38 ριμπάουντ , κάνοντας και ένα νέο ρεκορ.

Για τους Rising άξιος αναφοράς είναι ο Χαράλαμπος Γαμβράκης ο οποίος πέτυχε 13 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Above The Rim: Χατζηεμμανουήλ 17 (2) , Κατάκης 15 , Πισκουλιάν 8 (1) , Ιωαννίδης 22 (6) , Σεφερτζής 6

Rising Suns: Κουτσιμάνης 7 , Λαδόπουλος 5 (1) , Μάρκος 2 , Κωστόπουλος 8 (1) , Stojanovic 10 , Γεωργιάδης , Γαμβράκης 13 (3) , Αναγνωστόπουλος 9 (1)