06/02/2024
Φαβορί-τες BC 20 13 8 17 - 58 -
Sicarios BC 35 24 23 35 - 117 -

Sicarios από άλλο πλανήτη!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των Sicarios. Οι Μούμογλου, Γκαβέζος και Φόρογλου είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους Sicarios να έχουν το προβάδισμα με 20-35.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Sicarios συνέχισαν να κυριαρχούν απόλυτα, ενώ οι Φαβορί_τες φάνηκαν να μην μπορούν να βρουν λύσεις. Οι επιδόσεις των Μηδιάτη και Ζανδέ δεν ήταν αρκετές για να αντισταθούν στην ορμητική πίεση των αντιπάλων τους. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν εντυπωσιακό, με τους Sicarios να έχουν διαφορά 26 πόντων, 33-59.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια συνέχεια του θριαμβευτικού παιχνιδιού των Sicarios. Οι Μούμογλου, Πασχαλίδης και Φόρογλου συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις επιδόσεις τους, ενώ η ομάδα των Φαβορί_των φαινόταν να μην έχει απαντήσεις καθώς οι ανάσες τους πλέον δεν ήταν αρκετές. Η διαφορά στο σκορ έφτασε τους 41 πόντους, με το σκορ να είναι 41-82 υπέρ των Sicarios.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι Φαβορί_τες δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι Sicarios BC έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 58-117.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Αντώνης Μούμογλου ο οποίος άγγιξε το Triple Double έχοντας 23 πόντους και 10 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Για τις Φαβορί_τες ξεχώρισε ο Ευάγγελος Μηδιάτης οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας βάλει 23 πόντους και έχοντας μαζέψει 8 ριμπάουντ.

Φαβορί_τες: Ζανδές 16, Καρακάνας 8, Κεσίσογλου 6(2), Μηδιάτης 23, Μιχαηλίδης 2, Πολυνόπουλος 2, Τικτόπουλος 1

Sicarios BC: Γκαβέζος 19(4), Μητσάκης 2, Μούμογλου 23(3), Πανταζής 8, Παπασταθόπουλος 9(3), Πασχαλίδης 20(2), Σκανδάλης 7(2), Φόρογλου 29(4)