01/02/2024
Falcons 6 12 13 11 - 42 -
Μπεκρίμ Team 17 13 8 15 - 53 -

Σημαντική νίκη για τους Μπεκρίμ απέναντι στους Falcons

Falcons και Μπεκρίμ Τιμ αναμετρήθηκαν στο Πάρκο σε ένα παιχνίδι όπου οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν από νωρίς να πάρουν το προβάδισμα, χωρίς να το χασούν μέχρι το τέλος. Έτσι, έφτασαν σε μια σημαντική νίκη με 42-53.

Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, η Μπεκρίμ Τιμ φάνηκε να πατάει πολύ καλύτερα στο παρκέ. Παίρνοντας μια διαφορά 11 πόντων στο δεκάλεπτο (6-17), φαινόταν πως είναι περισσότερο συγκεντρωμένοι από τους αντιπάλους τους. Στη δεύτερη περίοδο, οι Falcons βελτιώθηκαν στο επιθετικό κομμάτι όμως δε μπόρεσαν να μειώσουν τη διαφορά. Το ημίχρονο έκλεισε στο 18-30.

Με την έναρξη της επανάληψης, οι Falcons και αυτή τη φορά φάνηκαν βελτιωμένοι, μειώνοντας σταδιακά την τιμή της διαφοράς. Κλείνοντας το 3ο δεκάλεπτο στο 31-38, συγκέντρωναν πλέον αρκετές ελπίδες για να διεκδικήσουν το ματς. Η συνέχεια όμως δε θα ήταν ανάλογη για τους γηπεδούχους. Η Μπεκρίμ βρήκε και πάλι ρυθμό στην επίθεση και δεν επέτρεψε στους Falcons να πιστέψουν στη νίκη. Έτσι το παιχνίδι έκλεισε στο 42-53.