70
86ers 16 21 18 15 - 70 -
Atlanta Socks 30 17 30 20 - 97 -

Συνεπείς στις επιτυχίες οι Atlanta Socks!

Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από την πλευρά των Atlanta Socks. Οι παίκτες τους, Βούλγαρης Σωκράτης και Λογοθέτης, έδειξαν από το πρώτο λεπτό ότι ήταν έτοιμοι να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό στο γήπεδο. Με ένα εντυπωσιακό σκορ 16-30 υπέρ των Atlanta Socks, οι 86ers βρέθηκαν να προσπαθούν να αντισταθούν στον πολύ δυνατό αντίπαλο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι 86ers προσπάθησαν να επανέλθουν στο παιχνίδι και να μειώσουν τη διαφορά. Οι Ρικούδης και Χαρισμιάδης ηγήθηκαν των προσπαθειών της ομάδας τους, εκτελώντας αποτελεσματικές επιθέσεις και προσπαθώντας να βελτιώσουν την άμυνά τους. Ωστόσο, οι Atlanta Socks διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν 37-47.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ανεπίσημα η ώρα των Atlanta Socks. Οι παίκτες τους συνέχισαν να επιδεικνύουν απίστευτο συντονισμό και ομαδικό πνεύμα. Ο Βούλγαρης Σωκράτης, ο Κυριακού και ο Λογοθέτης ηγήθηκαν της επίθεσης, ενώ η άμυνά τους ήταν ασφυκτική. Οι 86ers βρέθηκαν να αντιμετωπίζουν μια σημαντική διαφορά με σκορ 55-77, αντιμετωπίζοντας μια πρόκληση για το τελευταίο δεκάλεπτο.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Atlanta Socks διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και επικράτησαν με τελικό σκορ 70-97. Οι προσπάθειες των Ρικούδη και Χαρισμιάδη για τους 86ers δεν ήταν αρκετές απέναντι στην ομαδική απόδοση των Atlanta Socks.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Σωκράτης Βούλγαρης ο οποίος πέτυχε 19 πόντους και μοίρασε 5 ασίστ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους 86ers είναι ο Χαράλαμπος Χαρισμιάδης ο οποίος άγγιξε το Double Double με 16 πόντους και 9 ριμπάουντ.

86ers: Γερολυμάτος 9, Καραγιάννης 11(2), Μουτσέλης 7(1), Ρικούδης 19(4), Συμεωνίδης 8(2), Χαρισμιάδης 16(1)

Atlanta Socks: Βορνίτης 5, ΒούλγαρηςΣτ. 6(2), ΒούλγαρηςΣωκ. 19(5), Κυριακού 15, Λογοθέτης 23(5), Μαυροκεφαλίδης 11(1), Τεμέλκου 5(1), Τσαλαγεώργος 10(1), Χατζηκυριακίδης 3(1)