11/06/2024
SKG Sonics 24 16 9 20 - 69 -
Golden Steak Evosmos 17 15 17 12 - 61 -

Συνεχίζεται το αήττητο σερί των SKG Sonics!

Ο αγώνας ανάμεσα στους SKG Sonics και τους Golden Steak Evosmos προσέφερε ένα συναρπαστικό θέαμα στους θεατές, με τις δύο ομάδες να παλεύουν μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι SKG Sonics κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με 24-17, με τον Τροφίδη και τον Τσιρώνη να δείχνουν τις εξαιρετικές τους ικανότητες στην επίθεση. Οι Golden Steak Evosmos, με τους Μπεκίρι και Γιολβάνη να προσπαθούν να διατηρήσουν την ομάδα τους κοντά στο σκορ, δεν κατάφεραν να περιορίσουν τις επιθετικές δράσεις των αντιπάλων τους.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είδε τους SKG Sonics να αυξάνουν το προβάδισμά τους, κλείνοντας το ημίχρονο με 40-32. Ο Τροφίδης συνέχισε να είναι καταλυτικός, ενώ ο Τσιρώνης βοήθησε σημαντικά τόσο στο σκοράρισμα όσο και στην οργάνωση του παιχνιδιού. Οι Golden Steak Evosmos, παρά τις προσπάθειες των Μπεκίρι και Γιολβάνη, δεν μπόρεσαν να βρουν ρυθμό στην επίθεση και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, αντιμετωπίζοντας δυσκολίες στην αμυντική τους λειτουργία.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, επικράτησε η ισορροπία στον αγώνα συνεχίστηκε, καθώς οι Golden Steak Evosmos αντεπιτέθηκαν και πάλεψαν σκληρά για την επικράτηση. Το σκορ ήταν 49-49, καθώς οι Τροφίδης, Σμυρλής και Τσιρώνης από την πλευρά των SKG Sonics και οι Μπεκίρι και Γιολβάνης από τους Golden Steak Evosmos, συνέχισαν να προσφέρουν εξαιρετικές εμφανίσεις. Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο προβάδισμα, με τους φιλάθλους να παρακολουθούν με αγωνία τη συναρπαστική εξέλιξη του αγώνα.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι SKG Sonics κατάφεραν να επικρατήσουν τελικά με σκορ 69-61. Η ομάδα, με ηγέτες τους Τροφίδη, Σμυρλή και Τσιρώνη, έδειξε μεγαλύτερη ψυχραιμία και αποτελεσματικότητα στα κρίσιμα σημεία του αγώνα. Παρά την προσπάθεια των Μπεκίρι και Γιολβάνη, οι Golden Steak Evosmos δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν το αποτέλεσμα.

MVP αναδείχθηκε ο Αναστάσιος Τροφίδης ο οποίος πέτυχε 26 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Golden Steak Evosmos είναι ο Φάμπιο Μπεκίρι ο οποίος έβαλε 14 πόντους και μοίρασε 7 ασίστ.

SKG Sonics: Αναγνωστόπουλος, Ευσταθίου, Κωνσταντινίδης, Κωστούδης, Σιβένας 10(2), Σμυρλής 10(1), Στυλιανίδης 8(1), Τροφίδης 26(5), Τσιρώνης 15(2)

Golden Steak Evosmos: Γιολβάνης 17(5), Γκόζης 8, Μπαξεβαντζής 8, Μπεκίρι 14(2), Στεάι 14(2)