12/10/2024
Novibet 5 12 14 12 - 43 -
The Κόπανοι 15 6 28 14 - 63 -

Συνεχίζουν αήττητοι με Μελισσάρη οι The Κόπανοι!

Εξαιρετικό ξεκίνημα στην αναμέτρηση για τους The Κόπανοι, που προηγήθηκαν 0-9. Η Novibet δεν είχε ρυθμό στην επίθεση, ούτε όμως αμυντικά είχε λύσεις στο μαρκάρισμα του Μελισσάρη. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 5-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξύπνησαν και με τον Ζάγαρη οδηγό μείωσαν 13-16. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν τον ρυθμό τους στην επίθεση και δυσκολεύονταν αρκετά να πετύχουν καλάθι. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με σκορ 17-21.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε και υπεύθυνος για αυτό ήταν ο Αλέξανδρος Μελισσάρης. Με συνεχόμενα προσωπικά καλάθια εκτόξευσε τη διαφορά στο +20 (23-43) και κλείδωσε τη νίκη για τους The Κόπανοι. Το δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 31-49.

Η Novibet δεν είχε απάντηση στο τελευταίο δεκάλεπτο και έτσι οι The Κόπανοι πήραν μια εύκολη, όπως αποδείχθηκε, νίκη και συνεχίζουν να πρωταγωνιστούν και να δείχνουν εξαιρετικά δείγματα στο ξεκίνημα της σεζόν.

Novibet MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αλέξανδρος Μελισσάρης με 31 πόντους, 7 ριμπάουντ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κωνσταντίνος Παππάς με 12 πόντους, 2 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα.

Novibet (Καβαρνός): Αλυσανδράτος, Γκίζης 6, Ζάγαρης 5, Καβαρνός 2, Κεφαλάς 6, Μαρής 2, Μπαλωμένος 2, Ντεκουμές, Παππάς 12, Σεραφόπουλος 6, Τσικουρας 2.

The Κόπανοι (Πέλεχας): Αλεξανδρόπουλος, Γιουλούντας 6, Γλένης 4, Ζυγούρης 4, Μελισσάρης 31, Μιχαλόπουλος 9, Ντεντόπουλος 6, Σαπουντζής 3, Φώτος.

Τι μας άρεσε: Η παράσταση του Αλέξανδρου Μελισσάρη στο τρίτο δεκάλεπτο.