08/06/2024
Hungry wolves 5 8 6 4 - 23 -
Μπουλντόζες 13 14 8 20 - 55 -

Συνεχίζουν αήττητες οι Μπουλντόζες!

Χαμηλό σκορ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται πολύ να πετύχουν καλάθι. Ο Σπηλιώπουλος με τρίποντο, έβαλε μπροστά τους Hungry Wolves (3-0), αυτό όμως ήταν και το μοναδικό καλάθι εντός πεδιάς των γηπεδούχων. Οι Μπουλντόζες, με πρωταγωνιστή τον Μάνο, πέρασαν μπροστά και έκλεισαν το δεκάλεπτο προηγούμενοι με σκορ 5-13.

Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τις Μπουλντόζες να μην πιάνουν τα γνωστά τους στάνταρ στην επίθεση που μας έχουν συνηθίσει, λόγω και των αρκετών απουσιών που είχαν. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με σκορ 13-27.

Στην επανάληψη η διαφορά που είχε χτίσει η ομάδα του Θεοχάρη, φαινόταν ασφαλείας, με δεδομένο το χαμηλό σκορ που πήγαινε το ματς. Χαρακτηριστικό της δυσκολίας των δύο ομάδων να σκοράρουν, ότι στην τρίτη περίοδο καμία δεν πέτυχε διψήφιο αριθμό πόντων. Η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκορ 19-35.

Στην τελευταία περίοδο ο νικητής είχε κριθεί και έτσι οι δύο ομάδες άνοιξαν το ροτέισον μοιράζοντας τον χρόνο σε όλους τους παίκτες. Οι Μπουλντόζες επικράτησαν εύκολα με σκορ 23-55 και συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους στο πρωτάθλημα.

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Βασίλειος Μάνος με 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Παναγιώτης Σπηλιώπουλος με 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ.

Hungry Wolves (Αβούρης): Πανάκιας, Σπηλιώπουλος 9, Βαγενάς 1, Οικονόμου 3, Πάπα, Βλάσσης 5, Στυλιανόπουλος, Κωνσταντινίδης 3, Γεωργίου 2, Σφακιανάκης.

Μπουλντόζες (Θεοχάρης): Μάνος 11, Μπακόλας, Τζανουδάκης 1, Σιγάλας, Κατσίγαρης 17, Δερδενές 4, Πρωτόπαπας 7, Λεβέντης 15.

Τι μας άρεσε: Μερικά ξεσπάσματα στην επίθεση από τις Μπουλντόζες.