17/06/2024
Agxialos Legends 21 16 12 14 - 63 -
Summer Kings 12 19 16 11 - 58 -

Συνεχίζουν αήττητοι οι Agxialos Legends!

Σε έναν συναρπαστικό αγώνα , οι Agxialos Legends αντιμετώπισαν τους Summer Kings, με τον αγώνα να εξελίσσεται σε μια σκληρή μάχη από την αρχή μέχρι το τέλος. Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Agxialos Legends πήραν το προβάδισμα με σκορ 21-12. Ηγέτες της ομάδας ήταν οι Φορίδης και Καζής, οι οποίοι έδειξαν εξαιρετική συνεργασία και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, ενώ η άμυνα των Agxialos Legends κατάφερε να περιορίσει σημαντικά τους Summer Kings, οι οποίοι δυσκολεύονταν να βρουν λύσεις στην επίθεση.

Η μάχη εντείνεται καθώς προχωράει το παιχνίδι. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να ανταλλάσσουν καλάθια και να δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους στο γήπεδο. Οι Summer Kings κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά και οι δύο ομάδες παρέμειναν κόντα στο σκορ , γεγονός που μας δίνει εικόνα για την σκληρή μεταξύ τους μάχη. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 37-31 υπέρ των Agxialos Legends.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Summer Kings επέδειξαν αποφασιστικότητα και προσπάθησαν να αντιστρέψουν την τύχη του αγώνα. Με εξαιρετικές επιδόσεις από τους Πολυχρονάκο και Κατέρη, κατάφεραν να προσεγγίσουν στο σκορ. Παρόλα αυτά, οι Agxialos Legends παρέμειναν αποτελεσματικοί στην επίθεση και διατήρησαν το προβάδισμα. Με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, οι Agxialos Legends προηγούνταν με έλαχιστη διαφορά 49-47.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Agxialos Legends κατάφεραν να επικρατήσουν τελικά με σκορ 63-58. Η ομάδα, με ηγέτες τους Φορίδη, Καζή και Μπίσκα, έδειξε μεγαλύτερη ψυχραιμία και αποτελεσματικότητα στα κρίσιμα σημεία του αγώνα. Παρά την προσπάθεια των Πολυχρονάκου και Κατέρη, οι Summer Kings δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν το αποτέλεσμα.

MVP αναδείχθηκε ο Δημήτριος Φορίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 14 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Summer Kings είναι ο Κωνσταντίνος Πολυχρονάκος ο οποίος πέτυχε 14 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Agxialos Legends: Αλεξανδρίδης 6, Γιαγκόπουλος 5(1), Γιαχανατζής 7(1), Ευαγγελίδης 2, Καζής 15, Καραγκιαούρης, Κοτζιάμπασης, Μαρκόπουλος, Μαυρίδης 4, Μπίσκας 10(2), Πρωτογερόπουλος, Φορίδης 14

Summer Kings: Kaplan 13, Αποστολίδης 9(1), Δεκουλάκος 3, Ιακωβίδης 8, Κατέρης 5, Πολυχρονάκος 14, Φαρμάκης 6