10/10/2024
Sirina Partouzan 12 9 25 22 - 68 -
Cartel BC 19 18 8 13 - 58 -

Συνεχίζουν ακάθεκτοι οι Sirina Partouzan

Πολύ καλύτερα μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι Cartel, οι οποίοι κατάφεραν να χτυπήσουν τις αδυναμίες των γηπεδούχων μέσα στο ζωγραφιστό και να προηγηθούν από τα πρώτα λεπτά. Το 12-19 με το οποίο τελείωσε η περίοδος αποτυπώνει την κατα πολύ καλύτερη εικόνα των φιλοξενούμενων

Με σπασμένα φρένα και με άμυνα από ατσάλι οι φιλοξενούμενοι καταφέραν να κυριαρχήσουν και στις δύο πλευρές του παρκέ και να βρουν εύκολα σκορ. Οι εκτός ρύθμου Sirina Partouzan έμειναν αρκετά πίσω στο ήμιχρονο αφού ο ηλεκτρονικός πίνκας ανέγραφε 21-37 με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου

Προσπάθησαν οι γηπεδούχοι να αντιδράσουν αφού ο χρόνος σιγά σιγά κυλούσε. Εκμετταλεύομενοι την αστοχία των γηπεδούχων και τιμωρώντας τους αρκετές φορές στο ανοικτό γήπεδο οι γηπεδούχοι όχι μόνο ροκάνισαν την διαφορά αλλά κατάφεραν και να προηγηθούν με την λήξη της τρίτητς περιόδου

Έχοντας βρει ρυθμό και στις πλεύρες του παρκέ οι παίκτες της Sirina Partouzan δεν ήταν διαθετιμένοι να αφήσουν την νίκη. Καταφέρνοντας να ελέγξουν πλήρως τον ρυθμό του παιχνίδιου έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα και πανηγύρισαν άλλη μια νίκη