53
Leathal Pistols 23 21 14 14 - 72 -
Coble 14 17 13 9 - 53 -

Συνεχίζουν το αήττητο οι Pistols!

Μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια οι Pistols στην πρώτη περίοδο, πίεσαν την μπάλα και με μπροστάρη τον Κουκουρέλη έφτιαξαν μία διαφορά ασφαλείας από νωρίς στο παιχνίδι. Οι Co-Ble προσπάθησαν να μείνουν κοντά στο σκορ με τα καλάθια του Παπία, όμως δεν μπόρεσαν να ανακόψουν τον ρυθμό των αντιπάλων τους με αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω στο σκορ με 23-14.

Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι συνέχισαν την πίεση τους και με όμορφες συνεργασίες των Καραγκιαούρη και Ρωσσίδη ανέβασαν την διαφορά σε διψήφιο νούμερο. Οι Co-Ble βρήκαν λύσεις στο σκοράρισμα με τον Ντίσλη και τον Τζιούφα να πετυχαίνουν σημαντικούς πόντους, χωρίς όμως να μπορέσουν να απειλήσουν τους αντιπάλους τους και το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 44-31.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο αποφασισμένοι να μειώσουν την διαφορά και να επιστρέψουν στο παιχνίδι. Με βελτιωμένη άμυνα κατάφεραν να ανακόψουν τον ρυθμό των αντιπάλων τους και με τα καλάθια του Παπανικολάου και του Κυριακόπουλου έβαλαν δύσκολα στους Pistols οι οποίοι άργησαν αλλά βρήκαν λύσεις διαμορφώνοντας το 58-44.

Οι Co-Ble συνέχισαν την αντεπίθεση τους όμως η αστοχία από την περιφέρεια δεν τους επέτρεψε να επιστρέψουν στο παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι με πλουραλισμό στην επίθεση τιμώρησε την αστοχία των αντιπάλων τους και πήραν μία δίκαιη νίκη με 72-53.

MVP του αγώνα ανακηρύχθηκε ο Χρήστος Κουκουρέλης με 26 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασσίστ.

Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Γιώργος Ντισλής με 11 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Pistols: Μπίτζιος, Καραγκιαούρης 16, Πρωτογερόπουλος 8, Αλβανός 4, Κουκουρέλης 26(3), Αγτζίδης 10(1), Ρωσσίδης 7(1), Χατζημιχαήλ, Αντωνίου 1.

Co-Ble: Τζιούφας 8(1), Κοντογιώργος, Παπίας 13(1), Ντίσλης 11, Αλευράς, Τσιότρας 6, Γουναρόπουλος 2, Κεφαλάς 2, Κυριακόπουλος 4, Κατέρης 1, Παπανικολάου 6(1).

Τι μας άρεσε: Οι όμορφες συνεργασίες των παικτών των δύο ομάδων.