04/06/2024
Cartel BC 18 12 4 12 - 46 -
Chicago Fools 17 21 29 19 - 86 -

Συνεχίζουν το αήττητο σερί τους οι Chicago Fools!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονη ανταγωνιστικότητα και ενέργεια από τις δύο ομάδες. Οι καλύτεροι παίχτες των Chicago Fools, Καλογιαννίδης Φίλιππος και Κονιάκης, προσπάθησαν να αντιμετωπίσουν τους Αποστολίδη και Γεωργιάδη των Cartel BC με ενέργεια και αποφασιστικότητα. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Cartel BC να προηγούνται με σκορ 18-17, δείχνοντας την ανταγωνιστικότητά τους στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Chicago Fools συνέχισαν να κυριαρχούν απόλυτα, ενώ οι παίκτες των Cartel BC φάνηκαν να μην μπορούν να βρουν λύσεις. Οι επιδόσεις των Αποστολίδη και Γεωργιάδη δεν ήταν αρκετές για να αντισταθούν στην ορμητική πίεση των αντιπάλων τους. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν εντυπωσιακό, με τους Chicago Fools να έχουν διαφορά 8 πόντων, 30-38.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Chicago Fools συνέχισαν με το πόδι στο γκάζι και κατάφεραν να κάνουν ένα εντυπωσιακό σερί με τον Καλογιαννίδη Φίλιππο, Κονιάκη και Κυριαζίδη να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι.Οι Cartel BC βρήκαν σκορ στο πρόσωπο του Αποστολίδη και του Γεωργιάδη, όμως πλήρωσαν την κακή αμυντική τους λειτουργία και έτσι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 34-67.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι παίκτες των Cartel BC δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι Chicago Fools έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 46-86.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Φίλιππος Καλογιανίδης ο οποίος πέτυχε 17 πόντους και μοίρασε 6 ασίστ.

Για τους Cartel BC ξεχώρισε ο Θεώδορος Αποστολίδης ο οποίος πέτυχε Double Doubel έχοντας 18 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Cartel BC: Αποστολίδης 18(3), Βαλιάσης 3, Γεωργιάδης 15(2), Ζωγράφος 8, Καλογιαννίδης 2, Χατζηιωαννίδης, Χορόζογλου

Chicago Fools: Αθάνατος 3(1), Δερμεντζόγλου 12(1), Δουλγέρης 2, ΚαλογιαννίδηςΦ. 17(2), ΚαλογιαννίδηςΑ. 3(1), Καραγιώργης 8, Κατίγκας 4, Κονιάκης 15(1), Κυριαζίδης 14, Μπουμπόνας 6, Σαγιάς 2