04/03/2024
Puebla BC 16 26 20 24 - 86 -
Stefanina Timberwolves 11 20 21 21 - 73 -

Συνεχίζουν το κυνήγι για μια θέση στα Play Off οι Puebla!

Ο αγώνας ήταν μια αναμέτρηση γεμάτη αγωνία και ανταγωνισμό. Από το πρώτο δεκάλεπτο, οι Puebla έδειξαν την αποφασιστικότητά τους, επιδεικνύοντας έναν εξαιρετικό επιθετικό χαρακτήρα. Οι Καριοφύλλης και Καπετάνιος είχαν ηγετικό ρόλο στην ομάδα τους, ενώ οι Stefanina Timberwolves προσπάθησαν να αντιδράσουν. Παρόλα αυτά, η άμυνα των Puebla ήταν αποτελεσματική και οδήγησε σε μια διαφορά στο σκορ. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους Puebla να έχουν το προβάδισμα με 16-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Puebla συνέχισαν να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα. Με επιθετική προσέγγιση και αποτελεσματική άμυνα, κατάφεραν να διευρύνουν ακόμα περισσότερο τη διαφορά στο σκορ. Οι Stefanina Timberwolves προσπάθησαν να αντιμετωπίσουν την πίεση, αλλά η επίθεση τους δεν ήταν αρκετά αποτελεσματική για να αντισταθούν στην ανωτερότητα των Puebla. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με τους Puebla να προηγούνται με 42-31.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό. Οι δύο ομάδες έδειξαν την καλύτερη τους πλευρά, με τους Puebla να βάζουν σημαντικά καλάθια από τους Καριοφύλλη, Καπετάνιο και Σουρμελίδη, ενώ οι Stefanina Timberwolves από την άλλη πλευρά, προσπάθησαν να αντιδράσουν με τους Κάγκα και Καλλιώρα να έχουν τα ηνία και να πετυχαίνουν σημαντικά καλάθια. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ να είναι στο 62-52.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν μια προσπάθεια αντίστασης από τους Stefanina Timberwolves. Παρά τις προσπάθειές τους, οι Puebla διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα. Οι Καριοφύλλης και Σουρμελίδης συνέχισαν να είναι αναπόφευκτοι στην επίθεση, ενώ οι Stefanina Timberwolves πάλεψαν μέχρι το τέλος. Το τέταρτο δεκάλεπτο έληξε με τους Puebla BC να κερδίζουν τον αγώνα με 86-73.

MVP αναδείχθηκε ο Νεκτάριος Καριοφύλλης ο οποίος πέτυχε εντυπωσιακό Double Double έχοντας 42 πόντους και 24 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Stefanina Timberwolves είναι ο Θεόδωρος Κάγκας ο οποίος έκανε και αυτός Double Double με 22 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Puebla BC: ΑλεξανδρίδηςΝ. 5(1), ΑλεξανδρίδηςΠ., Γιαννακούλας, Καλφόγλου 1, Καπετάνιος 17, Καριοφύλλης 42(2), Μαυροχωρίδης 4, Οδοντίδης 2, Πάχτας, Σουρμελίδης 12(4), Χασεκίδης 3(1)

Stefanina Timberwolves: Αλεπάκης, Γιαννόγλου 8, Κάγκας 22(3), Καλλιώρας 31(1), Καμαρούδης, Χουρδάκης 12(2)