22/01/2024
Magoofyδες 15 22 13 13 - 63 -
The Hoopers 13 6 11 8 - 38 -

Συνεχίζουν το σερί των επιτυχιών οι Magoofydes!

Ο αγώνας ξεκίνησε με άκρως ανταγωνιστικό τρόπο, καθώς οι δύο ομάδες ανταλλάσσοντας καλάθια με έναν εκρηκτικό ρυθμό κράτησαν το σκορ αρκετά κοντά. Οι πρωτοστάτες των Magoofyδων, Τσαρσιταλίδης, Παναγιωτόπουλος και Ζαμουρίδης, έδειχναν τη δυναμική τους, ενώ οι The hoopers, με τους Καναρά και Κασικτσόγλου, ανταποκρινόντουσαν ανάλογα. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 15-13, δείχνοντας την ισορροπία που υπήρχε στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Magoofydes ανέβασαν τον πήχη και εντυπωσίασαν με την εκρηκτική τους επίθεση. Οι Τσαρσιταλίδης, Παναγιωτόπουλος και Ζαμουρίδης, συνεργάστηκαν αρμονικά, δημιουργώντας τις καλύτερες προυποθέσεις. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 37-19 υπέρ των Magoofyδων, ενισχύοντας το προβάδισμα τους.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, οι Magoofydes συνέχισαν να διατηρούν το υψηλό επίπεδο απόδοσης και αύξησαν τη διαφορά τους. Οι The hoopers φάνηκαν να αντιμετωπίζουν δυσκολίες στην αντεπίθεση, ενώ η αμυντική στρατηγική των Magoofyδων έδωσε καρπούς. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα εντυπωσιακό 50-30 υπέρ των Magoofyδων.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Magoofydes διατήρησαν τον έλεγχο και δεν άφησαν κανένα περιθώριο επιστροφής για τους αντιπάλους τους. Οι Τσαρσιταλίδης, Παναγιωτόπουλος και Ζαμουρίδης συνέχισαν να εντυπωσιάζουν, ενώ η ομάδα των Magoofyδων εξασφάλισε μια εντυπωσιακή νίκη με σκορ 63-38.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Τσαρσιταλίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 19 πόντους , 11 ριμπάουντ και έδωσε 5 ασίστ.

Αυτός που ξεχώρισε για τους The Hoopers είναι ο Θωμάς Κασικτσόγλου ο οποίος πέτυχε 9 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Magoofydes: Kolev 5, Ανφιμιάδης, Δεδόπουλος 3(1), Ζαμουρίδης 7(1), Κριθαρίδης 3(1), Λινάρδος 2, Μπούτζης 3, Παναγιωτόπουλος 10, Σγούρος, Σελεμενάκης 3, Τσαρσιταλίδης 19(1), Τυφλόπουλος 8(2)

The Hoopers: Γιαγρίδης 1, Καναράς 17(3), Κασικτσόγλου 9, Καφφές 4, Κρυσταλλάς, Σταματάκης, Στρόλιος, Χαλέπλης 4(1), Χατζηβακαλέλης 3