22/10/2023
Sky is the limit 9 16 13 12 - 50 -
Mammoth 7 7 15 5 - 34 -

Sky Is The Limit από την αρχή μέχρι το τέλος!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα είδε δύο ανταγωνιστικές ομάδες που έδειχναν απόλυτη αφοσίωση στην άμυνα. Οι Sky Is The Limit είχαν τους Πέτκο και Λεφάκη με ασταμάτητες προσπάθειες να σκοράρουν, ενώ οι Mammoth βασίστηκαν στην αμυντική ικανότητα των Μακρή και Μακρίδη. Το σκορ έκλεισε στο 9-7 υπέρ των Sky Is The Limit, δείχνοντας πόσο σημαντικό είναι ένα αμυντικό πρώτο δεκάλεπτο σε έναν αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Sky Is The Limit ανέβασαν στροφές, ενώ οι Mammoth φάνηκαν να χάνουν την επαφή τους με το σκοράρισμα. Οι παίκτες των Sky Is The Limit, Πέτκος και Λεφάκης, ανέλαβαν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με ένα άφθονο 25-14, κάτι που αναδεικνύει τη σημασία της αντοχής.

Καθώς το παιχνίδι εξελισσόταν, οι Mammoth αντιδρούσαν με αποφασιστικότητα. Οι Sky Is The Limit διατηρούσαν το προβάδισμα, αλλά ο αγώνας έγινε πιο ισορροπημένος, με το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται 38-29. Το τρίτο δεκάλεπτο αποτελεί υπενθύμιση ότι οι ανατροπές σε έναν αγώνα μπάσκετ είναι συνηθισμένες και πάντα υπάρχει χώρος για ανατροπές.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Sky Is The Limit κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κλείσουν τον αγώνα με το σκορ 50-34. Οι παίκτες τους, Πέτκος και Λεφάκης, παρέμειναν εξαιρετικοί, ενώ οι Mammoth δεν κατάφεραν να ανακτήσουν τον χαμένο ρυθμό τους.

MVP του αγώνα είναι ο Χρήστος Καραδήμος ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 9 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Για τους Mammoth άξιος αναφοράς είναι ο Γιώργος Μακρής ο οποίος έβαλε 17 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Sky Is The Limit: Λεφάκης Δ. 4 (1) , Καρυοφύλλης 8 (2) , Λεφάκης Α. 10 (2) , Πέτκος 12 , Κουτσαρης 4 , Λάτσιος 1 , Καραδήμος 9 , Καφάσης 2

Mammoth: Μακρής 17 , Χαλκιαδάκης , Βασιλειάδης 4 , Πασιαλής 4 , Καραγκούνης , Μακρίδης 7 , Νικολαΐδης 2