25/09/2021
Salonica Titans 8 8 17 6 - 39 -
Brokers 22 23 12 20 - 77 -

Σπουδαία νίκη για τους Brokers!

Την πρώτη τους νίκη πανηγύρισαν οι Brockers, αφού επιβλήθηκαν στο κλειστό της ΔΕΚΑ με 39-77 των Salonica Titans!
Tο πρώτο δεκάλεπτο οι Brockers μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν στο τέλος να προηγούνται με 8-22 των Titans. Ενώ συνέχισαν εξίσου καλά και στην δεύτερη περίοδο και κατάφεραν να πάρουν ακόμα μεγαλύτερο προβάδισμα και να τελειώσει το ημίχρονο με σκορ 16-45.
Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Titans κατάφεραν με καλύτερη άμυνα να μειώσουν το σκορ στο 33-57 χωρίς να απειλήσουν ιδιαίτερα με ανατροπή τους αντιπάλους τους. Τελικά οι φιλοξενούμενοι με ένα καλό τέταρτο δεκάλεπτο αύξησαν την διαφορά του σκορ και το παιχνίδι έληξε με νικητές τους Brockers 39-77.
Για τους Titans ξεχώρισε ο Καλόγηρος με 11 πόντους αλλά και ο Αξάς με τον Βανδήρα που συμπλήρωσαν απο 8. Για τους νικητές MVP αναδείχθηκε ο Μαυρομανώλης με 18 πόντους και 5/10 εύστοχα τρίποντα. Ενώ πολύ καλή εμφάνιση έκανε  ο Κολοκοτρώνης με 15 πόντους και 7/14 σουτ και ο Βλάχος με 14 πόντους και 8 ασσίστ.