15/11/2021
Δεν έχει 9 15 18 15 - 57 -
Sintrim Team 11 7 16 12 - 46 -

Σπουδαία νίκη για τους Δεν Έχει !

Στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ του Ιβανωφειου , η ομάδα των Δεν Έχει έκανε μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα των Sintrim Team με σκορ 57 – 46 .

Στο πρώτο δεκάλεπτο αυτοί που ξεχώρισαν για τις επιθετικές τους διαθέσεις ήταν ο Καλπαξίδης για τους γηπεδούχους και ο Οταμπασίδης για τους φιλοξενούμενους , οι οποίοι δυο παίχτες εναλλάσσονταν στο σκοράρισμα προσφέροντας όμορφο θέαμα. Το σκορ στο τέλος του δεκαλέπτου ήταν 9 – 11.

Στην συνέχεια , η καλή άμυνα των γηπεδούχων καθώς και η αποτελεσματικότητά τους γύρω από την ρακέτα , τους έδωσε ένα μικρό προβάδισμα πριν την ανάπαυλα της τάξης των 6 πόντων.

Στο τρίτο δεκάλεπτο , και οι δυο ομάδες μπήκαν πολύ δυνατά , δείχνοντας πως καμία δεν θέλει να φύγει ηττημένη από τον αγώνα. Ο Κοντολέων με 5 πόντους ήταν αυτός που κρατούσε μπροστά την ομάδα του στο σκορ όμως από την άλλη , ο Καραγιαννιώτης με 8 πόντους , δεν αφηνε την ομάδα του να παραδωθεί τόσο εύκολα.

Στο τελευταίο και πιο κρίσιμο δεκάλεπτο , παρά τις τεράστιες προσπάθειες των παιχτών των Sintrim Team ( έφτασαν μέχρι το -3 ) , η ποιότητα του Καλπαξίδη ( MVP με 31 πόντους ) αλλά και η καλύτερη ανασταλτική λειτουργία των Δεν Έχει , τους χάρισε το ροζ φύλλο αγώνος.

Δεν Εχει: Κοντολέων 15 , Οικονόμου Δ. 4, Αλβανός 2, Μαύρου 3, Οικονόμου Σ. , Καλπαξίδης 31, Βαβριτσας 2

Sintrim Team : Οταμπασίδης 11, Λιβέρης 7, Μαυράκης 3, Κατσαούνης 2, Καρκαγιάννης 18, Μπουζής , Μάρκουλης , Λαδόπουλος 5, Μάρκος