13/12/2023
Golden Steak Evosmos 15 4 18 17 - 54 -
Brokers 17 14 15 9 - 55 -

Σπουδαία νίκη στο πόντο για τους Brokers!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονη ανταγωνιστικότητα. Οι παίχτες των δύο ομάδων, με εξαιρετική απόδοση, αντάλλαξαν καλάθια σε ένα πρώτο δεκάλεπτο που ολοκληρώθηκε με σκορ 15-17 υπέρ των Brokers. Οι Γιαννούσης και Καφρίτσας για τους Golden Steak Evosmos και οι Ψαρρόπουλος και Μαυρομανώλης για τους Brokers έδωσαν τον τόνο για μια αναμέτρηση γεμάτη ενέργεια και συναισθηματική ένταση.

Η δεύτερη περίοδος ανήκε ολοκληρωτικά στους Brokers οι οποίοι κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και διευρύνουν το επιμέρους προβάδισμα τους. Επιθετικά Ψαρρόπουλος, Βλάχος και Μαυρομανώλης επέδειξαν τις δεξιότητές τους. Οι Golden Steak Evosmos δεν κατάφεραν να βρουν λύσεις στην εξαιρετική άμυνα των Brokers και έτσι έχασαν την περίοδο με επιμέρους σκορ 4-14.

Στην τρίτη περίοδο οι Golden Steak Evosmos μπήκαν αποφασισμένοι για να δώσουν ολοκληρωτική μάχη. Οι Καφρίτσας και Γιαννούσης κατάφεραν να δώσουν λύσεις και να μειώσουν την διαφορά. Οι Brokers μπήκαν κάπως νωχελικά σε αυτή την περίοδο και την έχασαν με επιμέρους σκορ 18-15 υπέρ των Golden Steak Evosmos.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν απόλυτα ανταγωνιστικό και οι Brokers κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 54-55 έπειτα από μια προσπάθεια των Golden Steak Evosmos για ολική ανατροπή. Ο αγώνας τελείωσε με εντυπωσιακό τρόπο, καθώς οι δύο ομάδες πάλεψαν μέχρι το τέλος. Οι παίκτες αξίζουν συγχαρητήρια για την εξαιρετική απόδοσή τους και για τον εντυπωσιακό αγώνα που προσέφεραν.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι o Δημήτριος Ψαρρόπουλος ο οποίος πέτυχε 18 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Golden Steak Evosmos ήταν o Δημήτρης Γιαννούσης ο οποίος πέτυχε Double Double με 16 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Golden Steak Evosmos: Γιάνκος, Γιαννούσης 16, Γιολβάνης 3(1), Καφρίτσας 25(1), Λουκίδης 2, Μπρακόπουλος, Παναγιωτούνης, Τρέμμας 5(1), Ψαρριάνης 3

Brokers: Βλάχος 8(2), Ζαφείρης 2, Ιωακειμίδης 7, Μαυρομανώλης 9(3), Μοσχάκης 1, Πεχλιβάνης 8, Τσιταμπάνης 2, Ψαρρόπουλος 18(4)