01/07/2024
SugarDaddys 22 31 10 20 - 83 -
Kotakis BC 10 20 14 23 - 67 -

Στα προημιτελικά οι Sugar Daddys!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των Sugar Daddys. Οι Σίσκος, Ζησόπουλος και Κεσίδης είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους Sugar Daddys να έχουν το προβάδισμα με 22-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Sugar Daddys συνέχισαν να κυριαρχούν απόλυτα, ενώ οι Κotakis BC φάνηκαν να μην μπορούν να βρουν λύσεις. Οι επιδόσεις των Λαζαρίδη και Αικατερίνη Χρήστου δεν ήταν αρκετές για να αντισταθούν στην ορμητική πίεση των αντιπάλων τους. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν εντυπωσιακό, με τους Sugar Daddys να έχουν διαφορά 23 πόντων, 53-30.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Kotaki BC μπήκαν με το πόδι στο γκάζι και κατάφεραν να κάνουν ένα μικρό σερί με τον Λαζαρίδη και Αικατερίνη Χρήστο να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Οι Sugar Daddys βρήκαν σκορ στο πρόσωπο του Σίσκου και του Ζησόπουλου, όμως πλήρωσαν την κακή αμυντική τους λειτουργία και έτσι είδαν την διαφορά στο σκορ να μειώνεται σε  63-44.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι παίκτες του Kotaki BC δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι Sugar Daddys έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη-πρόκριση με το τελικό 83-67.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Ανδρέας Σίσκος ο οποίος πέτυχε 25 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Για τους Kotakis BC ξεχώρισε ο Σπυρίδων Λαζαρίδης οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 21 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Sugar Daddys: Ζησόπουλος 25(6), Κεσίδης 16(3), Παλλάκης 6, Παπαδόπουλος 6, Σίσκος 25(5), Στεργίου 5(1)

Kotakis BC: ΑικατερίνηςΧ. 26(2), ΑικατερίνηςΣπ. 4, Κατσαμάκης 13, Λαζαρίδης 21(1), Μουχτσής 3(1), Σεραφείμ, Τσιώλης