05/04/2022
Τεμπελχανάδες 5 13 8 4 - 30 -
Beer Team 12 17 9 6 - 44 -

Σταθερά τρίτη η Beer Team!

Την 13η νίκη της στον έβδομο όμιλο της Development 2 League πήρε η Beer Team, κερδίζοντας τους Τεμπελχανάδες με 44-30 στα Άνω Λιόσια.

Από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Αντρέα Μαυράκη ξεκίνησε πιο δυνατά το παιχνίδι, μπαίνοντας καλύτερα. Μπροστάρης ο Ηλίας Θεοδοσόπουλος που είχε σημειώσει από νωρίς 8 πόντους. Για τους Τεμπελχανάδες και τους 5 πόντους της ομάδας του έβαλε ο Θοδωρής Μακαρίτης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η εικόνα του ματς δεν άλλαξε. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι είχαν περισσότερες λύσεις και έβγαζαν ενέργεια στο ματς. Θεοδοσόπουλος και Βασιλικός σκόραραν για την Beer Team που πήγε στο ημίχρονο με διαφορά 11 πόντων, 29-18. Για την ομάδα του Λεπίτκα, 5 πόντους σε αυτό το διάστημα σημείωσε ο Απόστολος Δημαράς.

Αρκετά νευρικά μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες, οι οποίες δεν μπορούσαν να σκοράρουν με ευκολία. Αυτό αποτυπώνεται και στο πολύ χαμηλό 9-8 που ήταν το σκορ της περιόδου υπέρ της Beer Team που διεύρυνε το προβάδισμα της στους 12, 38-26, με τον Θεοδοσόπουλο να βάζει 3 πόντους. Για τους «ροζ», 4 πόντους σημείωσε ο Γιάννης Απάλλας.