10/10/2024
E.D.U. LEGENDS 12 6 13 8 - 39 -
Terroristas 7 14 15 22 - 58 -

Στέφος λαμπρός τους οδηγεί!

Τίποτα τίποτα δεν τους σταματά και οι Terroristas με το Δημοσθένη Στέφο να κάνει και πάλι μεγάλο παιχνίδι, έφτασαν στην τρίτη διαδοχική νίκη κάμπτοντας το εμπόδιο των μαχητικών όσο άντεξαν Edu Legends.

Οι ενθουσιώδεις Edu Legends μπήκαν φορτσάτοι στο πρώτο δεκάλεπτο και με τον Εξαδάκτυλο να κάνει μεγάλο παιχνίδι με 8 πόντους, είχαν το προβάδισμα με 12 – 7. Ο Ερμίδης με 4 πόντους ξεχώρισε για τους Terroristas με την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο μετά το πρώτο πεντάλεπτο.

Άλλαξαν οι ρόλοι στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους Terroristas πλέον να πατούν καλύτερα και με Λίτινα – Στέφο να τραβούν το κουπί στην επίθεση με 4 και 6 πόντους αντίστοιχα πήραν την πρωτοπορία με 18 – 21 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Εξαδάκτυλος με 4 και Πέτσας με ένα δίποντο ξεχώρισαν στην φτωχή συγκομιδή των γηπεδούχων.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν με βιαστικές επιθέσεις να πάρουν τον έλεγχο του παιχνιδιού και απειλούσαν κυρίως με Μπισκίνη(5) – Μπεγλέρη(4), με τους πιο συγκεντρωμένους Terroristas να διατηρούν την πρωτοπορία με 7 πόντους του Στέφου και 5 του Γ. Τσιαούση.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν κατά κράτος σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου και με τρομερό δίδυμο στα γκαρντ τους Στέφο(8) και Ερμίδη(8), διαμόρφωσαν πολύ εύκολα το τελικό 39 – 58. Ο Μπισκίνης με 4 πόντους διασώθηκε για τους Legends.

Novibet MVP αναδείχτηκε ο Δημοσθένης Στέφος με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χρήστος Μπεγλέρης με 7 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Edu Legends(Εξαδάκτυλος): Αποστολόπουλος, Βασιλάκης 2, Γεωργαλάς, Εξαδάκτυλος 16, Μπεγλέρης 7(16ρ.), Μπισκίνης 9(10ρ.), Πέτσας 2, Στάθης 3, Χαραλαμπάκης.

Terroristas (Κονοφάος): Ερμίδης 14, Κονοφάος 2, Λίτινας 8, Μαυρίδης, Μπίρης 4, Στέφος 21(8ρ.), Τζούδας, Ι. Τσιαούσης 5, Θ.Τσιαούσης 4.