14/02/2024
Άξονας BC 24 20 23 28 - 95 -
Atlanta Socks 21 15 16 17 - 69 -

Στην επόμενη φάση περνάει ο Άξονας!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια περίοδος πυρετού και έντασης. Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν σκληρά στο γήπεδο, επιδεικνύοντας τις δεξιότητές τους και το πάθος τους για τη νίκη. Οι παίχτες του Άξονα, Κωστακίδης, Ερμείδης και Αντικατζίδης, έδειξαν την τακτική τους ευφυΐα και τη δυνατότητά τους να αντιμετωπίζουν τις προκλήσεις και να παίρνουν ένα μικρό προβάδισμα.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας προς το δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση αυξήθηκε ακόμα περισσότερο. Οι Atlanta Socks προσπάθησαν να αντιδράσουν με τους κορυφαίους παίχτες τους, Βούλγαρη και Βορνίτη, να προσπαθούν να κρατήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι. Παρά τις προσπάθειές τους, ο Άξονας κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα, επιδεικνύοντας τη βελτίωση του συνεργατικού του παιχνιδιού και την ανθεκτικότητά του στην άμυνα.

Καθώς ο χρόνος προχωρούσε, το τρίτο δεκάλεπτο είχε φέρει αλλαγές στην ροή του παιχνιδιού. Ο Άξονας συνέχισε να επιδεικνύει την ανωτερότητά του, ενώ οι Atlanta Socks προσπάθησαν απεγνωσμένα να αντισταθούν. Οι παίχτες του Άξονα εκμεταλλεύτηκαν την επιθετική τους δύναμη και τον συντονισμό τους για να διατηρήσουν και να διευρύνουν το προβάδισμά τους στο σκορ.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Άξονας κυριάρχησε πλήρως στο γήπεδο. Οι προσπάθειες των Socks δεν ήταν αρκετές και έτσι ο Άξονας πήρε στο τέλος την νίκη με σκορ 95-69.

MVP του αγώνα είναι ο Δημήτρης Αντικατζίδης ο οποίος πέτυχε Double Doulbe έχοντας 22 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Για τους Socks άξιος αναφοράς είναι ο Νίκος Βορνίτης ο οποίος έβαλε 20 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Άξονας BC: Αχτσής 9 (2) , Κωστακίδης 26 (6) , Γκάτζιος 2 , Ερμείδης 22 (6) , Αντικατζίδης 22 , Κυπριανίδης 3 , Γκούμας 11

Atlanta Socks: Βούλγαρης 22 (4) , Τεμέλκου 2 , Βούλγαρης , Κεσίσογλου 2 , Βορνίτης 20 (2) , Κυριακού 8 , Τσαλαγεώργος 4 , Μαυροκεφαλίδης 11