48
Coble 12 9 9 18 - 48 -
Tseliguns 7 11 9 12 - 39 -

Στην μάχη των play off οι Coble!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με πολύ ενέργεια από τις δύο ομάδες. Οι Coble ήταν αποτελεσματικοί στην άμυνα και εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες τους στην επίθεση. Οι Παπίας και Ντίσλης ήταν ασταμάτητοι, προσθέτοντας σημαντικούς πόντους στο σκορ. Από την άλλη πλευρά, οι Tseliguns προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά αντιμετώπισαν δυσκολίες στην επίθεση. Έτσι, το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 12-7 υπέρ των Coble.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Tseliguns ανέβασαν το επίπεδο του παιχνιδιού τους. Ο Φιλανθίδης ξεχώρισε με τις κινήσεις του και την ακρίβεια στα σουτ, ενώ οι υπόλοιποι παίκτες τους βοήθησαν στο σκοράρισμα. Από την άλλη πλευρά, οι Coble παρέμειναν αποφασιστικοί, με τον Παπία και τον Ντίσλη να συνεχίζουν να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 21-18 υπέρ των Coble.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο αγώνας έγινε ακόμα πιο αμφίρροπος. Οι δύο ομάδες πάλεψαν για κάθε μπάλα και κατάφεραν να σημειώσουν κορυφαίες επιδόσεις. Οι Coble εξακολούθησαν να επικεντρώνονται στην άμυνα, ενώ οι Tseliguns προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που προέκυπταν. Οι δύο ομάδες παρέμειναν πολύ κοντά στο σκορ, με το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 30-27 υπέρ των Coble.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό για την τελική κατάληξη του αγώνα. Οι Coble προσπάθησαν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, ενώ οι Tseliguns επιδίωξαν να ανατρέψουν το σκορ. Οι προσπάθειες του Φιλανθίδη για τους Tseliguns ήταν αξιοσημείωτες, αλλά οι Coble απέδειξαν την αντοχή και το ταλέντο τους. Με εξαιρετικές εμφανίσεις από τους Παπία και Ντίσλη, κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 48-39 υπέρ των Coble.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Ντίσλης ο οποίος έκανε Double Double καθώς είχε 11 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Tseliguns πρωταγωνιστής είναι ο Χρυσόστομος Φιλανθίδης ο οποίος έκανε Double Double με 20 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Coble: Τζιούφας 2 , Παπίας 17 (4) , Ντίσλης 11 , Αλευράς 8 , Τσιότρας 5 (1) , Γουναρόπουλος 2 , Νικολαϊδης 1 , Χρυσιδης 2

Tseliguns: Γιαγρίδης 4 , Καφφές 4 , Λόλας 4 (1) , Φιλανθίδης 20 (2) , Τοπτσίδης , Αποστόλου 3 , Κρυσταλλάς 4