04/02/2022
Old Firm BC 10 9 14 5 - 38 -
Peristeri Histons 14 2 17 12 - 45 -

Στις πλάτες του Δεβερτζή οι Peristeri Histons!

Δύο σύνολα δυναμικά, η Old Firm και οι Peristeri Histons, αναμετρήθηκαν στο κλειστό του ΣΕΦ το απόγευμα της Τετάρτης, με τους δεύτερους να είναι στα σημεία καλύτεροι και να κερδίζουν με το τελικό 38-45.

Ο Ντραγκότι με δύο τρίποντα έδωσε γρήγορα ρυθμό στην Old Firm, η οποία εκμεταλλεύτηκε την αστοχία των Histons και πήρε νωρίς το προβάδισμα του αγώνα, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 10-14 έπειτα από σερί του… πυραυλοκίνητου Δεβερτζή των Histons και τον αγώνα να φαίνεται εξαρχής ότι θα είναι… ματσάρα!

Κόλλησαν οι φιλοξενούμενοι επιθετικά στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Old Firm να παίζει έξυπνα και να ξαναπαίρνει τα ηνία του αγώνα με τον Λεμονιά να δίνει ενέργεια και σκορ και το πρώτο αυτό πολύ όμορφο ημίχρονο, να κλείνει στο 19-16, με τους Histons να ψάχνουν λύσεις επιθετικά.