14/05/2023
Tebelwolves 10 26 7 10 - 53 -
Blue Rose 12 20 13 10 - 55 -

Στο Blue Rose το παιχνίδι των ισορροπιών!

Ήταν απίστευτα ισορροπημένο, από την αρχή μέχρι και το τέλος του! Το Green Rose όμως ήταν καλύτερο στις λεπτομέρειες και στα τελευταία κρίσιμα λεπτά και έφτασε στη νίκη με το τελικό 53-55, απέναντι στους Tebelwolves!

Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι από τα πρώτα κιόλας του λεπτά, με το Blue Rose να αφήνεται στις... ορέξεις του Παναγιώτη του Μαυροειδάκου, ο οποίος δεν είχε αντίπαλο στο παρκέ! Ο Καραγρηγορίου ανέλαβε τις... ευθύνες του στον επιθετικό τομέα και το πολύ αμφίρροπο πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 10-12 για Rose!

Ο Τριανταφύλλου ήταν ο καλύτερος παίκτης των φιλοξενούμενων, πήρε πρωτοβουλίες, εκτέλεσε από την περιφέρεια και μαζί με τον Χαραλαμπίδη που μπήκε στο αγώνα, κρατούσαν το Blue Rose μπροστά, μέχρι ο καταπληκτικος Βασίλης Κυριαζής το πάρει... προσωπικά και φέρει το παιχνίδι στα ίσα, με το ημίχρονο να κλείνει στο 36-32 για Tebelwolves.

Το παιχνίδι συνέχισε να έχει τον ίδιο φρενήρη ρυθμό, με τις δύο ομάδες να μη θέλουν να τον αφήσουν να... χαλαρώσει! Ο Γιώργος ο Πάτερος πήρε δύο... δικά του τρίποντα, τα έβαλε και συνέβαλε ώστε το προβάδισμα του 43-45 να βάλει πλέον μπροστά τους φιλοξενούμενους, στο τέλος της τρίτης περιόδου.

Μιλάμε για... ματσάρα! Οι δύο ομάδες το πήγαν μέχρι τέλους, πάλεψαν για τη νίκη και για το υπερπολυτελές για τη συνέχεια ροζ φύλλο αγώνα αλλά αυτό που έφυγε "χαρούμενο" από το γήπεδο ήταν το Blue Rose, με το τελικό σκορ να είναι το 53-55!

Betsson Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Μαυροειδάκος με 16 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 λάθη. Από Tebelwolves ξεχώρισε ο Βασίλης Κυριαζής με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ μια ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 λάθη.

Οι γηπεδούχοι είχαν 15/37 δίποντα, 5/23 τρίποντα, 8/18 βολές, 45 ριμπάουντ, 18 ασίστ, 8 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 15 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 11/36 δίποντα, 7/31 τρίποντα, 12/18 βολές, 47 ριμπάουντ, 12 ασίστ, 5 κλεψίματα και 11 λάθη.

Tebelwolves (Καρπούζος): Γεράνιος 2, Καραγρηγορίου 13, Καρπούζος 2, Κορδαλής 5, Κουτρούλης 4, Κυριαζής 18, Μασοκώστας 9.

Blue Rose (Μαυροειδάκος): Βροντάκης 2, Γιαννακής 2, Θεοφανόπουλος, Καρατζής 5 Μαυροειδάκος Α. 3, Μαυροειδάκος Π. 16, Ντόκος 11, Πάτερος 6, Τριανταφύλλου 8, Χαραλαμπίδης 2.

Τί μας άρεσε: Το όμορφο κλίμα του αγώνα!