31/01/2024
Atlanta Socks 26 22 19 14 - 81 -
Milgyraki Bucks 18 20 19 14 - 71 -

Στο κυνήγι της κορυφής οι Atlanta Socks!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έναν εντυπωσιακό ρυθμό, καθώς οι Socks επέδειξαν εξαιρετική ομαδική συνεργασία και πολύ καλή απόδοση από τους κορυφαίους παίχτες τους, Λογοθέτη, Κυριακού και Κεσίσογλου. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, οι Socks ηγούνται με 26-18, αφήνοντας τους Milgyraki να αντιμετωπίσουν μια σημαντική πίεση για τα επόμενα δεκάλεπτα.

Καθώς εξελίσσεται το δεύτερο δεκάλεπτο, οι Milgyraki προσπαθούν να αντιδράσουν στο προβάδισμα των Socks. Οι παίχτες των Milgyraki, Χαρμάνας, Σταμολάμπρος και Σαραντοπουλος, δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό για να μειώσουν τη διαφορά. Παρόλα αυτά, η ομάδα των Socks διατηρεί τον έλεγχο, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 48-38.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο αγώνας εξελίσσεται σε μια ανταλλαγή καλαθιών, με τις δύο ομάδες να παλεύουν για κάθε πόντο. Οι παίχτες των Milgyraki επιδεικνύουν αντοχή και σθένος κατάφεραν να μειώσουν στην αρχή αλλά οι Socks ήταν αυτή που έκλεισαν την περίοδο μπροστά. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώνεται με τους Socks να προηγούνται με 67-57.

Καταλήγοντας στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Socks διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα. Οι προσπάθειες των Milgyraki να ανατρέψουν την κατάσταση αποδεικνύονται ανεπαρκείς, και οι Socks κατακτούν τη νίκη με το τελικό σκορ 81-71. Οι καλύτεροι παίχτες της αναμέτρησης, Λογοθέτης, Κυριακού και Κεσίσογλου, πρόσφεραν σπουδαίες στιγμές και συνέβαλαν στην επιτυχία της ομάδας τους.

MVP του αγώνα είναι ο Θανάσης Κυριακού ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 19 πόντους και 22 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Milgyraki Bucks είναι ο Νίκος Χαρμάνας ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 11 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Atlanta Socks: Βούλγαρης 7 (1) , Τεμέλκου 9 (3) , Βούλγαρης , Κεσίσογλου 12 , Κυριακού 19 , Λογοθέτης 20 (4) , Τσαλαγεώργος 7 , Μαυροκεφαλίδης 7

Milgyraki Bucks: Χατζηνικολάου 13 (4) , Χαρμάνας 11 , Σταμολάμπρος 19 (2) , Τράσκας 3 , Οφθαλμίδης 7 (1) , Σαραντοπουλος 16 (3) , Παττάκος 2