14/03/2022
Αλκοολικός Αστέρας 11 17 15 25 - 68 -
Wolves 22 20 20 21 - 83 -

Στο ρελαντί οι Wolves!

Το βραδάκι της Κυριακής 13 Μαρτίου στο Αρένα, σε ένα παιχνίδι run and gun, οι Wolves δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν 68 – 83 απέναντι στον αποδεκατισμένο Aλκοολικό Αστέρα.

Με δαιμονιώδη ρυθμό κυλούσε η πρώτη περίοδος με τους Wolves να παίρνουν από την αρχή τα ηνία του αγώνα και να προηγούνται με double σκορ 11 – 22. Ο Καρατζάς με 8 ήταν πρωταγωνιστής στην επίθεση με τους Μανωλόπουλο και Αλέξη να ακολουθούν με 6 έκαστος. Για τον Αλκοολικό, 5 πόντους είχε ο Λουκόπουλος, και από 3, Αντωνόπουλος και Πρωτόπαπας.

Ο Αστέρας προσπαθούσε να μειώσει στην δεύτερη περίοδο κυρίως με τον Αντωνόπουλο με 10 πόντους και τον Αργύρη να βάζει ένα τρίποντο, αλλά είχε και την ατυχία να μείνει με τέσσερις παίκτες λόγω τραυματισμού του Λουκόπουλου. Στο αντίπαλο στρατόπεδο, οι Λύκοι έπαιζαν στο ρελαντί και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μανωλόπουλο με 14 πόντους, πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 28 – 42.