18/11/2021
Gallika and Piano BC 21 15 15 14 - 65 -
Melisses BC 7 11 6 9 - 33 -

Στο ρελαντί τα Gallika and Piano!

Το βραδάκι της Τετάρτης στο Basketaki Arena, τα Γαλλικά και Πιάνο δεν συνάντησαν καμιά δυσκολία απέναντι στις Μέλισσες, επικράτησαν με 65 – 33 φτάνοντας το ρεκόρ τους στο 4 – 1.

Το πρώτο δεκάλεπτο ανήκε ολοκληρωτικά στα Γαλλικά και Πιάνο που βρήκαν ρυθμό στην επίθεση και ξέφυγαν με 14 πόντους διαφορά. Ο Γράδος είχε 9 πόντους και ακολουθούσαν Γκίκας με 5 και Κ.Μαυρουλέας με 4, ενώ για τις Μέλισσες 5 πόντους είχε ο Α. Μπουγιούκος και ένα καλάθι ο Σ. Μπουγιούκος(21-7).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να οδηγούν την κούρσα με πρώτο σκόρερ τον Α.Μαυρουλέα με 7 πόντους κι από κοντά τον Κ.Μαυρουλέα με 4, ενώ οι φιλοξενούμενοι είδαν τον Παπαδιά να πετυχαίνει 5 πόντους και τους Α.Μπουγιούκο, Σ. Μπουγιούκο και Μπάνο από ένα καλάθι, με το 36 – 18 να είναι σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Καλό ξεκίνημα και στο τρίτο δεκάλεπτο έκαναν οι γηπεδούχοι με τον καυτό Γκίκα να είναι πρώτο βιολί με 10 πόντους, ενώ για τις Μέλισσες μείωναν Σ. Μπουγιούκος και Παπαδιάς με μία βολή(49-20).Στα τέσσερα λεπτά που απέμεναν για την λήξη της περιόδου, Α.Μαυρουλέας από την μία και Πάτσης, Σ. Μπουγιούκος από την άλλη διαμόρφωσαν το 51 – 24.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Στέφανος Μπουγιούκος με 5 και Πάτσης, Α. Μπουγιούκος ηταν οι σκόρερ για τους φιλοξενούμενους, ενώ την ευρεία νίκη των γηπεδούχων υπέγραψαν Γράδος με 6, Γκίκας με 4 και αφοί Μαυρουλέα που πέτυχαν από ένα καλάθι(65-33).

Mvp της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Κυριάκος Μαυρουλέας με 11 πόντους, 23 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αλέξης Μπουγιούκος με 9 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Τα Gallika είχαν 24 / 47 δίποντα, 4 / 15 τρίποντα, 5 / 11 βολές, κατέβασαν 57 ριμπάουντ, μοίρασαν 15 ασίστ, έκλεψαν 8 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 13 λάθη. Οι Μέλισσες είχαν 11 / 55 δίποντα, 3 / 19 τρίποντα, 2 / 4 βολές, κατέβασαν 37 ριμπάουντ, μοίρασαν 6 ασίστ, έκλεψαν 12 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 8 λάθη.

Gallika and Piano(Μαυρουλέας): Πιερρουτσάκος 8(8ρ.),, Α. Μαυρουλέας 9(16ρ.), Κ.Μαυρουλέας 11(20ρ.), Γκικας 20, Γράδος 17(7ασίστ).

Melisses (Σ.Μπουγιούκος): Σ. Μπουγιούκος 12, Παπακωνσταντίνου, Μπάνος 2(6ρ.), Πάτσης 4, Φράγκος(7ρ.), Παπαδιάς 6, Α.Μπουγιούκος 9(9ρ.).

Τι μας άρεσε: Το Transition με το οποίο χτυπούσαν τα Gallika στην επίθεση!