13/10/2024
Salonica Old Stars 20 12 12 28 - 70 -
Basketόσαυροι 18 11 26 17 - 72 -

Στο τέλος οι Basketόσαυροι τους Salonica Old Stars

Στο τέλος οι Basketόσαυροι υπέταξαν τους Salonica Old Stars με 70-72 σε έναν πολύ δυνατό αγώνα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Old Stars και Μπασκετόσαυροι ήταν πολύ κοντά και το 20-18 δεν άφηνε πολλές προβλέψεις για να πούμε ποιος σύλλογος και ποια ομάδα είχε περισσότερες ελπίδες για να πάρει τη νίκη.

Όμως, στη δεύτερη περίοδο οι Old Stars μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα με 32-29 σε μια περίοδο που οι επιθέσεις δεν είχαν τον πρώτο λόγο και φυσικά οι δυο ομάδες είχαν μεγάλη αστοχία.

Στην 3η περίοδο όμως οι Μπασκετόσαυροι κρατούσαν το καλύτερο για το τέλος και με μια τρομερή αντεπίθεση στην περίοδο έβαλαν βάσεις νίκης με 44-55, διαφορά που θα έπιαζε μεγάλο ρόλο στην αναμέτρηση για τη νίκη.

Έτσι, οι Old Stars κατάφεραν να καλύψουν τη διαφορά 26 πόντους στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως το ένα παραπάνω καλάθι έδωσε τη νίκη στους Μπασκετόσαυρους.

NOVIBET MVP ήταν ο Καδής με 22 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους κορυφαίος ο Μαυροχωρίδης με 12 πόντους και 14 ριμπάουντ.

SALONICA OLD STARS: Λαθουράκης, Μαστρογιάννης , Ματούλας 12(1), Αλεξιάδης 10(1), Ποτουρίδης, Μπέτσιος 10 (1), Χριστόπουλος, Καραλής 14 (5), Μαυροχωρίδης 12, Τριάντης 2

BASKETΟΣΑΥΡΟΙ: Καδής 22, Γαρδάνης 2, Αμπατζής 16(4), Χοπτερίδης 2, Στράντζαλης 14(1), Πρεβενάς, Ρήγας 8, Λεοντής 4, Κουλεμάνης 4, Σαμαράς