Tigers 10 16 14 15 - 55 -
Beyond Πύρρος 13 21 9 19 - 62 -

Στο τέλος οι Beyond Πύρρος BC τους Tigers

Σε έναν πολύ ωραίο αγώνα οι Beyond Πύρρος BC νίκησαν τους Tigers με 55-62.

Tigers και Beyond Πύρρος BC πάλεψαν από την πρώτη περίοδο για τη διεκδίκηση της νίκης και με τις άμυνες να είναι σε πρώτη σειρά με 10-13 και καμία ομάδα δεν μπόρεσε βασικά να σκοράρει σε υπερβολικό βαθμό.

Στην δεύτερη περίοδο όμως οι Beyond μπήκαν πιο δυνατά και δεν επέτρεψαν στους Tigers να μείνουν κοντά, μιας και σκόραραν 21 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο και πήγαν με προβάδισμα 26-34 στο ημίχρονο.

Οι Tigers όμως αντέδρασαν στην 3η περίοδο και μείωσαν σε 40-43, μιας και μπήκαν πολύ δυνατά στην άμυνα και περιόρισαν τα ελεύθερα σουτ των αντιπάλων, οπότε τα πάντα θα κρίνονταν στην τελευταία περίοδο με τις 2 ομάδες να είναι κοντά και μάχιμες.

Στο τέλος μέτρησε η εμπειρία και οι περισσότερες λύσεις του Πύρρου που έφτασε στη νίκη με 55-62, αν και ζορίστηκε πολύ για την επίτευξη της και στο τέλος και οι δυο ομάδες άξιζαν συγχαρητήρια.

NOVIBET MVP ήταν ο Χαϊμαντάς με 18 πόντους και σημαντική παρουσία.

Από τους ηττημένους ο Λαζαρίδης είχε 21 πόντους.

TIGERS: Μεϊτανίδης 7, Ζαχαρίας 9, Λαζαρίδης 21(3), Τριανταφυλλίδης, Λαφαζάνης 3(1), Χαλίλης 1, Φαρμακιώτης 4(1),Τσορακλίδης 10

BEYOND: Χατζημιχαήλ 1, Στεργίου 3, Δήμκου 3, Χαϊμαντάς 18, Καρακάσης 8(1), Τολούδης, Κατσίβελος 3(1), Κοφφινάς, Ξανθόπουλος 4, Παπαδόπουλος 3(1), Καραμπέρης 19