02/10/2024
East Side Pylaia 14 16 19 15 - 64 -
Ballocks 26 11 12 10 - 59 -

Στο τέλος οι East Side Pylaia τους Ballocks

Στο τέλος οι East Side Pylaia κατάφεραν να κερδίσουν τους Ballocks σε ενα αμφίρροπο ματς με 64-59.

Στην πρώτη περίοδο οι παίκτες από την Πυλαία δεν μπήκαν δυνατά και βρέθηκαν να χάνουν με αρκετούς πόντους, μιας και οι τυπικά φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και προηγήθηκαν με 12 πόντους και 14-26 χάρη στην καλή τους επίθεση και άμυνα.

Στη δεύτερη περίοδο το 30-37 άφηνε ανοικτούς λογαριασμούς και οι δυο ομάδες ήρθαν πιο κοντά σε επίπεδο απόδοσης, μιας και η διαφορά μειώθηκε και η νίκη ήταν πιο κοντά και στις δυο ομάδες.

Στην 3η περίοδο η East Side Pylaia έκανε την ολική της αντεπίθεση και κατάφερε να στείλει το ματς στην ισοπαλία με 49-49, αφήνοντας ανοικτους λογαριασμούς για τις 2 ομάδες με το 49-49 να τα έχει όλα σε ισορροπία.

Στην τελευταία περίοδο η ομάδα της Πυλαίας έκανε την ολική της αντεπίθεση και έφτασε δίκαια στην κατάκτηση της νίκης κόντρα στους Ballocks που έμειναν από δυνάμεις στο πιο καθοριστικό σημείο της αναμέτρησης σε ένα γενικά πολύ δυνατό ματς σε άμυνα και επίθεση!

NOVIBET MVP για τους East Side Pylaia ήταν ο Γκόγκος με 20 πόντους και 27 ριμπάουντ.

Για τους Ballocks καλύτερος ήταν ο Παπαφλωράτος ήταν μια ομάδα μόνος με 28 ποντους.

EAST SIDE PYLAIA: Τσάνγκα 2, Κατσής, Σιδόπουλος 10(1), Μπαμπαρατσάς 9, Τοπούζης 8, Γκόγκος 20, Λαδάς 15(3)

BALLOCKS: Παλλάκης, Κωδωνάς Γ. 4, Παπαφλωράτος 28, Κωδωνάς Δ. 22, Καράκος 5, Θεοφανίδης.