06/10/2024
Never Again 10 17 12 20 - 59 -
Hoston Celtics 16 13 15 6 - 50 -

Στο τέλος οι Never Again τους Hoston Celtics

Με αντεπίθεση διαρκείας οι Never Again νίκησαν τους μαχητικούς Hoston Celtics με 59-50.

Οι δυο ομάδες μπήκαν πολύ δυνατά στην πρώτη περίοδο και δεν άφησε καμία την άλλη να φύγει με πολλούς πόντους, αν και οι Hoston κατάφεραν να προηγηθούν με 10-16 χάρη στην καλύτερή τους επίθεση και άμυνα.

Οι Never again όμως είναι μια ομάδα με μεγάλη επιμονή και στη δεύτερη περίοδο και το ημίχρονο κατάφεραν να φτάσουν τη διαφορά στο καλάθι με 27-29, βάζοντας δύσκολα στον αντίπαλό τους και κάνοντας τα ματς ντέρμπι.

Οι Hoston όμως διατηρήσαν το προβάδισμα με 39-44 στην 3η περίοδο και άφηναν τους Never Again να πάρουν το προβάδισμα χωρίς να ξέρουν όμως ότι η τελευταία περίοδος θα είχε διαφορετική εξέλιξη για τους ίδιους.

Οι Never Again μπήκαν πολύ δυνατά κάλυψαν τη διαφορά και κέρδισαν με 59-50 σε ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και μέτρησε μέχρι τέλους η αντοχή σε μια αναμέτρηση που Hoston Celtics κρατούσαν την πρωτοπορία για τρία δεκάλεπτα.

O Καμάρας με 26 πόντους και 10 ριμπάουντ ήταν ο Novibet MVP για τους νικητές.

Από τους ηττημένους ο Αλέξανδρος Παπασιώπης είχε 22 πόντους.

NEVER AGAIN: Τιτίρλας 5(1), Λουκοβίτης 6(1), Καντυλτζόγλου, Καμάρας 26(8), Τσολομύτης 16, Προφητάκης 6, Κατσιρμάς

HOSTON CELTICS: Καλλασίδης 4, Γεωργίου, Δώγος 12, Γκουτζαμάνης 9, Παπασιώπης 22, Παπαδόπουλος 3, Κονιδάρης