09/10/2024
Street Elite 22 18 14 21 - 75 -
Slam Dunk Drunk 26 18 15 26 - 85 -

Στο τέλος οι Slam Dunk Drunk τους Street Elite

Οι Slam Dunk Drunk είχαν την τελευταία λέξη στη νίκη επί των Street Elite με 75-85.

Η πρώτη περίοδος ήταν πολύ δυνατή και αμφίρροπη με τις 2 ομάδες να προσπαθούν κλέψουν τη νίκη οι Slam προηγήθηκαν προσωρινά με 22-26. Οι δυο ομάδες ήταν πολύ καλές και πρόσφεραν υψηλού θεάματος ματς.

Και στη δεύτερη περίοδο δεν άλλαξαν πολλά. Με τις δυο ομάδες να είναι πολύ κοντά το σκορ παρέμεινε στο 40-44 και οι δυο ομάδες προσπάθησαν μέσα από την εμπειρία τους να διεκδικήσουν τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι Street Elite δεν άφηναν τους αντιπάλους να ξεφύγουν στην 3η περίοδο με σκοπό να σώσουν τον καλύτερό τους εαυτό στην 4η. Το 54-59 έδινε και πάλι προβάδισμα στους Slam που έφεραν πολύ την μπάλα μέσα στο καλάθι.

Το 75-8τ στην τελευταία περίοδο παγίωσε την ανωτερότητα των Slam Dunk Drunk που πήραν περισσότερες λύσεις από πολλούς παίκτες και δεν επέτρεψαν στους Street Elite να ανατρέψουν στο τέλος το προβάδισμα.

Ο Μηντζαρίδης με 32 πόντους ήταν ο Novibet MVP.

Για τους Street ο Καριοφύλλης είχε 14 πόντους και 15 ριμπάουντ.

STREET: Καριοφύλλης 14, Κατάκης, Κίνης 2, Ιορδανίδης 6, Πατίκας Δ. 9(1), Πατίκας Γ. 2, Σπανός 16(4), Τέντσος 12(3), Κεραμιδάς 14(3)

SDD: Αποστολίδης 9(1), Στυλιανίδης 13(2), Τσιρώνης 7(1), Δημητριάδης 7(1), Μηντζαρίδης 32(4), Πανούχος, Πετσιάβας 11(1), Καλαμαράς, Λαζαρίδης 6(2)