02/10/2024
The Leftovers 8 8 15 13 - 44 -
West Ballers 13 2 9 10 - 32 -

Στο τέλος οι The Leftovers τους West Ballers

Οι The leftovers νίκησαν δύσκολα με 44-32 τους West Ballocks σε ένα ματς με πολύ δυνατές άμυνες και φτωχές επιθέσεις.

Οι West Ballocks μπήκαν δυνατά στην πρώτη περίοδο και δεν άφησαν τους τυπικά γηπεδούχους να επιβάλλουν τον ρυθμό τους με το σκορ να είναι 8-13 στο πρώτο δεκάλεπτο και να αφήνει ανοικτούς λογαριασμούς.

Τα δεδομένα δεν άλλαξαν εντυπωσιακά και στη 2η περίοδο με τοσ δυο ομάδες να είναι πολύ άστοχες και το σκορ να παραμένει σε αρκετά χαμηλά επίπεδα. Το ημίχρονο άφηνε ανοικτούς λογαριασμούς και τον πίνακα του σκορ να δείχνει 16-15.

Στην 3η περίοδο οι Leftovers έκαναν την αντεπίθεσή τους και για τα δεδομένα του αγώνα κατάφεραν να έχουν καλύτερη επίθεση σε αυτήν την περίοδο με αποτέλεσμα να προηγηθούν με 31-24, βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη.

Αυτό επιβεβαιώθηκε και στην 4η περίοδο, όπου το 44-32 δεν άφηνε κανένα περιθώριο στους νικητές και στους ηττημένους μια πίκρα ότι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν το σκορ των αντιπάλων τους στην πιο σημαντική χρονική περίοδο της αναμέτρησης.

NOVIBET MVP για τους νικητές ήταν ο Μπαρμπαρούσης με 13 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Για τους West Ballocks ο Δεληγιάννης είχε 12 πόντους και 13 ριμπάουντ.

THE LEFTOVERS:Χατζηγεωργίου 7(1), Βαρδάκας 1, Μπαρμπαρούσης 13, Ναθαναήλ 2, Αντωνιάδης 15, Τρανίδης, Χουρή 4, Μαρκόπουλος, Ζιασιάκος 2

WEST BALLOCKS: Νικολαίδης, Κύρκου 7(1), Δεληγιάννης 12, Μάλαμας 8, Αλατσίδης, Αναστασίου, Στρατόπουλος, Λιόλιος 5(1), Παυλίδης, Μπίκας 1