13/10/2024
The Hoopers 19 6 8 16 - 49 -
ΤΕΕ Κεντρικής Μακεδονίας 17 14 16 11 - 58 -

Στο τέλος οι ΤΕΕ Κεντρικής Μακεδονίας τους The Hoopers

Στο τέλος οι ΤΕΕ Κεντρικής Μακεδονίας τους The Hoopers σε ένα πολύ ωραίο ματς με 52-58.

Οι Hoopers μπήκαν πολύ δυνατά και προσπάθησαν να πάρουν ένα προβάδισμα κόντρα στους ΤΕΕ Κεντρικής Μακεδονίας, αλλά το 19-17 άφηνε ανοικτές υποθέσεις και με τις 2 ομάδες να είναι κοντά στο σκορ.

Στη δεύτερη περίοδο το ΤΕΕ συνέχισε να κάνει τη δική του αντεπίθεση και κατάφερε να ξεφύγει 6 πόντους και 25-31 σε μια αναμέτρηση που άρχισε να φαίνεται ποιος θα πάρει τη νίκη κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο.

Στην 3η περίοδο οι ΤΕΕ κατάφεραν να ξεφύγουν και να κάνουν μια προσπάθεια να πάρουν εύκολα τη νίκη με 33-47 σε μια προσπάθεια να μην απειληθούν στην πορεία της αναμέτρησης.

Η 4η περίοδος ήταν πιο πολύ τυπική και οι Hoopers κατάφεραν να κάνουν απλά μια αντεπίθεση που θα τους έδινε τη δυνατότητα μα διεκδικήσουν τη νίκη, αλλά το τελικό 52-58 έδωσε τη νίκη στους ΤΕΕ.

Ο Βασίλης Γκαραλέας ήταν ο NOVIBET MVP με 9 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Οι Hoopers ήταν λίγοι σχετικά και είχαν για κορυφαίο τον Κασικτσόγλου με 22 πόντους.

THE HOOPERS: Γιαγρίδης 1, Καφφές 12(2), Κασικτσόγλου 22 (3), Ζαχαρόπουλος, Παπαδόπουλος 10(2), Τσιμιρκιώτης 4

ΤΕΕ: Αντωνόπουλος 5 (1), Πάχτας 5(1), Καβαλλάρης 11(3), Παπαθανασίου 8(1), Γκαραλέας 9, Πολίτης 2, Κοσμίδης 6, Σταυρίδης 4, Μανώλογλου 8