08/02/2024
Leathal Pistols 16 21 16 15 - 68 -
Φαβορί-τες BC 14 20 15 15 - 64 -

Στο τέλος βγήκαν νικητές οι Leathal Pistols!

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες επέδειξαν έντονη επιθετική προσέγγιση, με τους παίχτες να ανταλλάσσουν καλάθια και να παλεύουν για κάθε πόντο. Οι Καραγιαννιώτης και Γιαγκόπουλος των Leathal Pistols έδειξαν τις δεξιότητές τους στο γήπεδο, ενώ οι Κεσίσογλου και Γιαννακίδης των Φαβορίτων ανταπέδωσαν. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Leathal Pistols να έχουν το προβάδισμα στο σκορ, με 16-14.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν μια συνέχεια της έντονης ανταγωνιστικότητας που παρουσιάστηκε στο πρώτο. Και οι δύο ομάδες συνέχισαν να παρουσιάζουν υψηλό επίπεδο παιχνιδιού, με κάθε πόντο να είναι πολύτιμος. Οι Leathal Pistols κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα στο σκορ, αλλά οι Φαβορίτες δεν έμειναν πίσω, προσπαθώντας να μειώσουν τη διαφορά. Μετά από ένα εντυπωσιακό δεύτερο δεκάλεπτο, οι Leathal Pistols έφτασαν στο ημίχρονο με σκορ 37-34.

Το τρίτο δεκάλεπτο άνοιξε με ακόμη περισσότερη ένταση καθώς και οι δύο ομάδες ήταν αποφασισμένες να κερδίσουν το παιχνίδι. Ο ανταγωνισμός έφτασε σε νέα επίπεδα, με κάθε παίκτη να δίνει τον καλύτερό του εαυτό στο γήπεδο. Οι Leathal Pistols διατήρησαν μια λεπτή διαφορά στο σκορ, αλλά οι Φαβορίτες συνέχισαν να τους πιέζουν. Μετά από ένα αγωνιστικό τρίτο δεκάλεπτο, οι Leathal Pistols κρατούσαν το προβάδισμα με 53-49.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν απόλυτα αποφασιστικό για τον τελικό νικητή του παιχνιδιού. Και οι δύο ομάδες εμφανίστηκαν αποφασισμένες να κατακτήσουν τη νίκη. Οι Leathal Pistols έδειξαν αντοχή και συγκέντρωση καθ' όλη τη διάρκεια του τελευταίου δεκαλέπτου, ενώ οι Φαβορίτες πάλεψαν μέχρι το τέλος. Παρά τη σθεναρή προσπάθεια των Φαβορίτων, οι Leathal Pistols κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα και να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 68-64.

MVP του αγώνα είναι ο Δημήτρης Καραγιαννιώτης ο οποίος πέτυχε 26 πόντους , πήρε 6 ριμπάουντ και έδωσε 6 ασίστ.

Άξιος αναφοράς για τους Φαβορίτες είναι ο Γιάννης Κεσίσιγλου ο οποίος έβαλε 19 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Leathal Pistols: Παπαγεωργίου , Καραγκιαούρης 9 , Πρωτογερόπουλος , Γαλής 9 (2) , Καραγιαννιώτης 24 (2) , Γιαγκόπουλος 15 (5) , Παράσχος 3 (1) , Τσολακίδης 8

Φαβορί-τες BC: Κεσίσογλου 19 , Χατζηαθανασίου 10 (2) , Δημάσης 2 , Μάντζιαρης 8 , Κύρκου , Τικτόπουλος , Πολυνόπουλος , Κωστόπουλος 6 (2) , Γιαννακίδης 19 (5)