23/02/2024
Magoofyδες 7 9 15 16 - 47 -
East Side Pylaia 6 10 15 15 - 46 -

Στον πόντο η νίκη για τους Magoofyδες!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια ανταγωνιστική μάχη. Οι Παναγιωτόπουλος και Σελεμενάκης των Magoofyδων και οι Μπάτζιος και Κρυσταλλίδης των East Side έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για να πάρουν το προβάδισμα. Το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου βρήκε τους Magoofyδες μπροστά με 7-6, αλλά οι East Side δεν έμειναν πίσω.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και οι Παναγιωτόπουλος και Σελεμενάκης των Magoofyδων και οι Μπάτζιος και Κρυσταλλίδης των East Side συνέχισαν να προσπαθούν να κερδίσουν το προβάδισμα. Το δεύτερο δεκαλέπτο έληξε με ισοπαλία 16-16, καθιστώντας τον αγώνα ακόμα πιο συναρπαστικό.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ένας αγώνας μεγάλης έντασης. Οι δύο ομάδες έπαιξαν με ακόμα μεγαλύτερη προσπάθεια και αφοσίωση. Οι Παναγιωτόπουλος και Σελεμενάκης των Magoofyδων και οι Μπάτζιος και Κρυσταλλίδης των East Side συνέχισαν να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό. Το τρίτο δεκαλέπτο έληξε με ισοπαλία 31-31, καθιστώντας τον αγώνα ακόμα πιο αμφίρροπο.

Οι δύο ομάδες έδωσαν τα πάντα για την νίκη στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα , με τις μάχες να κρατάνε μέχρι και τα τελευταία δευτερόλεπτα οι Magoofyδες κατάφεραν να κραατήσουν την μικρή διαφορά που είχαν πάρει και έτσι με σκορ 46-45 μπόρεσαν να φύγουν με την νίκη.

MVP του αγώνα είναι ο Δημήτριος Σελεμενάκης ο οποίος πετύχε 11 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Αυτός που ξεχώρισε για τους East Side είναι ο Νίκος Μπάτζιος ο οποίος έβαλε 26 πόντους και πήρε 3 ριμπάουντ.

Magoofyδες: Μπούτζης 6 , Παναγιωτόπουλος 12 , Σγούρος , Δεδόπουλος , Ανφιμιάδης , Θαλασσινός 8 , Σελεμενάκης 11 , Καραμανλίδης , Τυφλόπουλος 3 (1) , Λινάρδος 3 (1) , Ζαμουρίδης 4

East Side Pylaia: Τσανόγλου 4 , Γκαρίπης 2 , Μπάτζιος 26 (3) , Nelaj 2 , Μήλιος , Κρυσταλλίδης 10 , Sula , Μπαμπαρατσας 2